SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dziewczynka Anna, chłopiec Jakub

Anna (8% wskazań) dla dziewczynki oraz Jakub (6% wskazań) dla chłopca to imiona, które najchętniej polecilibyśmy naszym znajomym, gdyby spodziewali się dziecka

Anna (8% wskazań) dla dziewczynki oraz Jakub (6% wskazań) dla chłopca to imiona, które najchętniej polecilibyśmy naszym znajomym, gdyby spodziewali się dziecka - wynika z badania* przeprowadzonego przez TNS OBOP.

Nieco mniejszą popularnością cieszą się imiona: Katarzyna (6%) oraz Piotr (5%).

Wśród imion żeńskich na kolejnych miejscach w tym niecodziennym rankingu uplasowały się: Julia, Agnieszka, Maria i Wiktoria (po 4% wskazań), a wśród męskich: Krzysztof, Mateusz, Paweł (po 4% wskazań) oraz Tomasz (3%).

Co ciekawe z badania TNS OBOP wynika, że częstotliwość wskazań dla najpopularniejszego żeńskiego imienia Anna wzrasta wraz z wiekiem badanych. Natomiast imię Jakub cieszy się największą popularnością wśród młodych Polaków w grupie wiekowej 15-19 lat.

W sumie respondenci wskazali ok. 250 imion dla dziewczynek i chłopców.

*Badanie zostało zrealizowane w dniach 5-8.02.2004r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków powyżej 15 roku życia. Respondenci zostali poproszeni o wskazanie imienia zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki, które poleciliby swoim znajomym spodziewającym się dziecka (pytanie otwarte).
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dziewczynka Anna, chłopiec Jakub

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl