SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

EL2 sprzedane za ok. 70 mln zł

Giełdowa spółka PPWK kupi za łączną cenę niemal 70 mln zł 100% udziałów firmy technologii mobilnych EL2, podało PPWK w komunikacie w poniedziałek.

Warunkiem dojścia przejęcia do skutku jest emisja przez PPWK akcji o wartości minimum 64 mln zł. Jednocześnie PPWK podała, że 9,89% kapitału w PPWK przejął fundusz Supernova Capital.

„PPWK nabyła własność 73 udziałów w kapitale zakładowym EL2 Sp. z o.o., które to udziały reprezentują 14,93% kapitału zakładowego spółki i uprawniają do wykonywania 14,93% ogólnej liczby głosów na zgromadzeniu wspólników spółki. Nabycie 416 w kapitale zakładowym EL2 Sp. z o.o., które to udziały reprezentują 85,07% kapitału zakładowego spółki i uprawniają do wykonywania 85,07% ogólnej liczby głosów na zgromadzeniu wspólników spółki, uzależnione zostało od dokonania przez PPWK emisji nowych akcji o wartości emisyjnej nie niższej niż 64 mln zł” – głosi komunikat PPWK.

PPWK poinformowało, że EL2 sp. z o.o. jest podmiotem działającym na rynku usług mobilnych. Oferuje usługi w zakresie mobilnych technologii, w tym usług dla mediów, bankowości, przedsiębiorstw z branży FMCG, operatorów GSM, i innych. Spółka jest też właścicielem internetowego serwisu kontentu multimedialnego WAPACZ.

Spółka EL2 osiągnęła za trzy kwartały tego roku 10,3 mln zł przychodów, przy rentowności netto na poziomie 10%.

„Nabycie pakietu 14,93% udziałów spółki nastąpiło za cenę 84 932 zł za jeden udział (to jest łącznie za cenę 6 .200.036 zł za 73 udziały). Nabycie nastąpiło pod warunkiem rozwiązującym, że w terminie do 29 czerwca 2007 r. dojdzie do skutku emisja nowych akcji w postaci podwyższenia kapitału zakładowego PPWK przy czym wartość emisji (liczona według ceny emisyjnej akcji uiszczonej przez obejmujących akcje) nie będzie niższa niż 64 mln zł” – czytamy w komunikacie.

„Nabycie pakietu 85,07% udziałów spółki nastąpi za cenę 153.245 zł (to jest łącznie za cenę 63.749.920 zł za 416 udziałów). Nabycie nastąpi pod następującymi warunkami zawieszającymi: w terminie do 29 czerwca 2007 r. dojdzie do skutku emisji nowych akcji w postaci podwyższenia kapitału zakładowego PPWK przy czym wartość emisji (liczona według ceny emisyjnej akcji uiszczonej przez obejmujących akcje) nie będzie niższa niż 64 mln zł; udzielenia przez radę nadzorczą PPWK w terminie do 31 grudnia 2006 r. zgody na nabycie własności wszystkich udziałów spółki” – czytamy dalej.

PPWK poinformowało też, że fundusz Supernova Capital objął prawie 10% kapitału firmy i podpisał ze spółką list intencyjny, w którym zobowiązał się do objęcia akcji w podwyższanym kapitale spółki tylu akcji, aby emisja doszła do skutku.

„W przypadku, gdy w ramach wykonywania prawa poboru (pierwszego zapisu i zapisu dodatkowego) nie zostaną objęte akcje o wartości emisyjnej równej 64 mln zł. Akcjonariusze złożą zapisy na taką liczbę akcji, aby wartość emisyjna tych akcji wraz z wartością emisyjną akcji objętych w ramach wykonywania prawa poboru była równa 64 mln zł. Powyższe zobowiązanie dokonywane jest pod warunkiem, że cena emisyjna jednej akcji nie będzie wyższa niż 10 zł oraz pod warunkiem akceptacji przez gwarantów treści uchwały o podwyższeniu kapitału oraz ustalenia warunków odpowiedniej umowy gwarancyjnej” – podało PPWK.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: EL2 sprzedane za ok. 70 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl