SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Elektrim nie uznaje ponownego wpisu ET

Elektrim SA nie uznaje ponownego wpisu Elektrimu Telekomunikacja Sp. z o.o. jako udziałowca Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. (PTC).

Elektrim podejmie działania procesowe mające na celu ponowne wpisanie Elektrimu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) jako udziałowca PTC, poinformował Elektrim w środowym komunikacie.

Sąd Rejonowy dla miasta Warszawy we wtorek przywrócił wpis Elektrimu Telekomunikacja (ET) jako wspólnika w KRS Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci Era i Heyah, zgodnie z zaleceniem Sądu Okręgowego z 25 sierpnia o ponownym rozpatrzeniu wpisu udziałowców tej spółki.

W związku ze zmianą wpisu w KRS spółki PTC zarząd Elektrim SA ma zamiar wstąpić ponownie na drogę sądową.

„[Spółka] podejmie działania procesowe mające na celu ponowne wpisanie Elektrim SA do KRS jako udziałowca PTC zgodnie z prawomocnym wyrokiem Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu z dnia 26 listopada 2004 r. Wyrok ten jest wiążący dla wszystkich stron postępowania, w tym również dla Elektrim Telekomunikacja” – czytamy w komunikacie.

„W wyroku Trybunał Arbitrażowy jednoznacznie rozstrzygnął, iż Elektrim SA był i pozostaje w każdym właściwym czasie właścicielem 48 % udziałów w PTC” – napisał warszawski konglomerat.

Według Elektrimu, związanie Elektrim Telekomunikacja wyrokiem sądu wiedeńskiego zostało potwierdzone przez polskie sądy, w tym Sąd Apelacyjny, który w postanowieniu z dnia 11 maja 2005 roku stwierdził, iż wyrok ten wywiera bezpośrednie skutki prawne dla ET i wprost dotyka praw majątkowych ET.

Według ET, wynik arbitrażu wiedeńskiego nie został do końca uznany przez polskie sądy, gdyż Sąd Apelacyjny – zdaniem spółki – uznał 11 maja, iż sprawa ma być jeszcze raz rozpatrywana przy jej udziale jako jednej z zainteresowanych stron.

Elektrim, powołując się na wyrok Trybunału Arbitrażowego, uważa jednak, że nadal jest właścicielem 48 % udziałów w PTC i zgodnie z Umową Wspólników – ma prawo do powoływania trzech członków zarządu i czterech członków rady nadzorczej PTC.

Struktura udziałowców PTC po decyzji sądu rejonowego z dnia 15 listopada wygląda następująco: Elektrim Telekomunikacja – 47,9998% udziałów, T-Mobile Deutschland GmbH – 22,5% udziałów, MediaOne International BV – 22,5% udziałów, Polpager Sp. z o.o. – 4,0% udziałów, CARCOM Warszawa Sp. z o.o. – 1,9% udziałów, Elektrim Autoinwest SA – 1,1% udziałów, Elektrim SA – 0,0002% udziałów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Elektrim nie uznaje ponownego wpisu ET

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl