SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Elektrim Telekomunikacja nadal uważa się za właściciela 48% PTC

Elektrim Telekomunikacja (ET) nadal uważa się za właściciela pakietu 48% udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC), operatora sieci Era i Heyah.

Poinformował Aleksander Kobecki, rzecznik Elektrimu Telekomunikacja.

 W ocenie ET, spółki tej nie dotyczą spory między Deutsche Telekom (DT) a Elektrimem.

Kontrolowany przez Vivendi ET podtrzymuje takie stanowisko po opublikowaniu w poniedziałek wyroku Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu, który stwierdził, że Deutsche Telekom (DT) w sposób ważny wykonał wobec Elektrimu opcję kupna udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) i posiada obecnie 97% kapitału tej spółki.

„Elektrim Telekomunikacja pozostaje właścicielem pakietu udziałów w PTC. Wszelkie spory między Elektrim SA a DT nie dotyczą ET i nie mają wpływu na jego prawo własności do udziałów w PTC” – powiedział Kobecki, reprezentujący ET.

Władze Elektrimu, z którym ET toczy spór o udziały w PTC, na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformowały, że wykonają wyrok trybunału dotyczący opcji call. Jednocześnie Elektrim zapowiada wystąpienie do francuskiego koncernu Vivendi Universal, z roszczeniem o odszkodowanie.

Z tytułu opcji call Elektrim liczy na uzyskanie od DT co najmniej 350 mln euro jako zapłatę za 48% PTC. To wartość księgowa tego pakietu, której zapłatę przewiduje umowa wspólników PTC.

Przedstawiciele Elektrimu liczą jednak, że cena ta może być wyższa, gdyż sąd uwzględni okoliczności niewykonania wyroku w kwestii własności 48% udziałów PTC. Według Elektrimu, wykonaniu postanowień przeszkodziło Vivendi Universal i zależny od niego Elektrim Telekomunikacja.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Elektrim Telekomunikacja nadal uważa się za właściciela 48% PTC

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl