SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Email najbardziej wiarygodny

Nowe badania wskazują, że ludzie są skorzy do mniejszej ilości kłamstw, kiedy korzystają z emaili, niż kiedy komunikują się przy wykorzystaniu telefonu

Nowe badania wskazują, że ludzie są skorzy do mniejszej ilości kłamstw, kiedy korzystają z emaili, niż kiedy komunikują się przy wykorzystaniu telefonu, pisze New Scientist.

Ponoć skłonność do kłamania podczas rozmów telefonicznych jest dwukrotnie większa niż w przypadku wykorzystania internetu. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to z prostego powodu. O ile rozmowy telefoniczne raczej nie są nagrywane, to listy elektroniczne zapisują się w pamięci komputera i w razie czego mogą np. zostać wykorzystane ponownie przeciw ich kłamiącym autorom.

Najbardziej wiarygodnym z badanych sposobów komunikacji okazała się poczta email, kolejne miejsce zajęły komunikatory internetowe, trzecia pozycja przypadła rozmowom w cztery oczy. Jak możecie się już domyślić, ostatnie miejsce trafiło się telefonom.

Naukowcy stwierdzili też, że kłamstwa powstające w czasie rzeczywistym, a więc podczas rozmowy w cztery oczy, telefonicznej czy prowadzonej za pomocą komunikatora to efekt zaskoczenia. Email pozwala się zastanowić, pozwala poukładać myśli i pisać bardziej szczerze.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Email najbardziej wiarygodny

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl