SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

eMarketer: w tym roku Facebook podwoi wpływy z reklam

W bieżącym roku globalny przychód Facebooka z reklam wzrośnie o 104 proc. - do 3,8 miliarda dolarów.

(screen: Facebook/facebookappPolska)

(screen: Facebook/facebookappPolska)

Taką prognozę przedstawiła firma eMarketer, która podkreśla, że społecznościowemu portalowi udaje się dywersyfikować źródła przychodu i czerpać go także np. ze swojej wewnętrznej waluty (Facebook Credits).

Jednocześnie eMarketer obniżył swoje wcześniejsze szacunki odnośnie tegorocznych wpływów Facebooka z reklam. W styczniu firma przewidywała, że sięgną one 4,05 miliarda dolarów (więcej na ten temat).

"Niewielka korekta w dół na 2011 rok nie powinna być postrzegana jako sygnał, że cała działalność Facebooka traci rozpęd" - stwierdziła Debra Aho Williamson, główny analityk eMarketera.

"Źródła przychodu Facebook cały czas będą się różnicować. Reklamy będą stanowić coraz mniejszy odsetek całkowitych wpływów portalu, podczas gdy rosnąć będą inne źródła, takie jak Facebook Credits" - dodała Williamson.

eMarketer prognozuje, że całkowity przychód Facebooka sięgnie w 2011 roku 4,27 miliarda dolarów i będzie ponad dwa razy większy niż w roku 2010 (ok. 2 mld USD). Reklamy mają odpowiadać za 89 proc. tej kwoty, w porównaniu do odpowiednio 95 proc. i 93 proc. w latach 2009 i 2010.

 

Wpływy Facebooka z reklam w USA mają w tym roku przekroczyć granicę 2 miliardów dolarów i stanowić nieco ponad połowę całości. W przyszłym roku przychód w USA i na innych rynkach ma być mniej więcej równy, a w roku 2013 niewielką przewagę ma zyskać zagranica.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: eMarketer: w tym roku Facebook podwoi wpływy z reklam

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl