SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

EMI: Dziennik działał szlachetnie

EMI i "Dziennik" nie chciały wykorzystać nieszczęścia Varius Manx.

EMI Poland, wydawca Varius Manx, odpowiadział na artykuł zamieszczony w "Gazecie Wyborczej" dotyczący dołączenia do "Dziennika" insertu płytowego bez wiedzy zespołu. W artykule podano, że stało sie to bez zgody zespołu Variu Manx.

Piotr Kabaj, Prezes i Dyrektor Generalny EMI Music Poland, w oświadczeniu umieszczonym na stronie wytwórni napisał:

"W nawiązaniu do notatki zamieszczonej w „Gazecie wyborczej” z dnia 3 sierpnia 2006 r., zatytułowanej „Dziennik” pomaga (sobie) płytą”, chcemy wyrazić nasz żal i rozczarowanie z powodu nieporozumienia, jakie towarzyszy sprawie pomocy dla poszkodowanych w wypadku drogowym Moniki Kuszyńskiej i Roberta Jansona z zespołu VARIUS MANX.
 
Solidarność środowiska muzycznego, wielokrotnie kwestionowana, a nawet wyśmiewana przez media, najczęściej znajduje swój wyraz w sytuacjach ekstremalnych, związanych z kłopotami, bądź nieszczęściami artystów.
 
Przykładem takiej solidarności była wspólna akcja EMI Music Poland i wydawcy „Dziennika”. Pomysł zrodził się spontanicznie i zrealizowany został w niespotykanie krótkim czasie (w ciągu 24 godzin). I co najważniejsze przyniósł konkretny materialny efekt (co najmniej 135.000 zł.), który (głęboko w to wierzymy) pozwoli Monice i Robertowi uzyskać możliwie najlepszą i wszechstronną pomoc w rehabilitacji po wypadku.
 
Nie było intencją pomysłodawców tego przedsięwzięcia osiąganie jakichkolwiek korzyści komercyjnych dla siebie. Dlatego z dużą przykrością przeczytaliśmy w „Gazecie”, z którą współpracujemy od lat, tak wiele niesprawiedliwych ocen i podejrzeń o koniunkturalizm i wykorzystywanie czyjegoś nieszczęścia. Szkoda, że GW, przed opublikowaniem wczorajszej notatki, nie zapytała nas o nasze stanowisko w tej sprawie.
 
Jeszcze raz zapewniamy, że akcja pomocy poszkodowanym artystom miała na celu jedynie pomoc."

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: EMI: Dziennik działał szlachetnie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl