SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

emporia Telecom pokazała nowości na targach w Barcelonie

Firma emporia Telecom prezentuje swoje aktualne produkty na kongresie GSMA Mobile World Congress 2011 w Barcelonie.

emporia Telecom pokazała nowości na targach w Barcelonie

W roku 2011 emporia Telecom wraz ze swoim sieciowym partnerem A1 Telekom Austria wprowadzą na rynku austriackim nowy model emporiaEssence. W Niemczech ten sam model jest dostępny w sieci Vodafone pod nazwą Vodafone RL1.

W porównaniu z poprzednimi modelami, emporiaEssence i Vodafone RL1 mają mniej przesuwanych przycisków na bokach obudowy. Mają one głośniki działające z aparatami słuchowymi, powiększone klawisze z wyraźnymi punktami nacisku, a także szeroki wyświetlacz, który wyświetla kilka kolorów i ułatwia orientację w menu przy użyciu kolorowych symboli. Telefony mają donośne dzwonki oraz dodatkowo wzmocniony sygnał wibracyjny. Nadejście połączenia jest sygnalizowane także przez diodową latarkę. Oprócz standardowej ładowarki w komplecie dodano ładowarkę biurkową.

Telefon Vodafone RL1 jest dostępny w Niemczech ze specjalną opcją w umowie "W domu". Kiedy abonent przebywa w promieniu 2 km od określonego adresu, można się z nim połączyć płacąc tyle, ile kosztuje połączenie stacjonarne.


Nowy model telefonu komórkowego emporiaEleganceplus wyróżnia się kilkoma dodatkami, takimi jak funkcja Bluetooth oraz dyskretny przycisk alarmowy (do funkcji połączeń alarmowych emporia) umieszczony z tyłu. Podczas używania bocznych suwaków do włączania i wyłączania blokady klawiszy lub budzika, telefon głosowo potwierdza używaną funkcję. Informuje także o godzinie, na którą nastawiono budzik oraz o każdej mijającej pełnej godzinie.


Na targach w Barcelonie emporia Telecom przedstawia także wytrzymały telefon komórkowy do użytku w warunkach bardziej ekstremalnych - emporiaSolid - w trzech odmianach kolorystycznych: białej, żółtej i polowego kamuflażu w stylu "moro". emporiaSolid ma odporną na wstrząsy obudowę, która chroni także przed zachlapaniem i kurzem.


Telefon emporiaSolid zostanie wprowadzony na rynek europejski pod koniec I kwartału 2011 roku, a model emporiaEleganceplus na przełomie II i III kwartału.

Kolejna nowość to telefon emporiaSafetyplus z nowym zestawem funkcji bezpieczeństwa. Oprócz telefonicznej funkcji połączeń alarmowych urządzenie wysyła alarmową wiadomość SMS z adresem pocztowym oraz wiadomość ze współrzędnymi GPS do osób wybranych uprzednio w telefonie. Połączenia alarmowe można nawiązywać z telefonu także w domu, nawet jeżeli telefon nie leży w pobliżu. W tym celu należy nacisnąć przycisk alarmowy w zegarku noszonym na ręce, opracowanym specjalnie do tego modelu telefonu.
 

Użytkownik telefonu naciska przez co najmniej trzy sekundy przycisk alarmowy z tyłu telefonu lub jeden z czterech przycisków alarmowych w zegarku. Telefon emituje sygnał alarmowy, a wyświetlacz zaczyna migać. W ten sposób telefon powiadamia użytkownika o nawiązywaniu połączenia alarmowego. Aby uniknąć fałszywego alarmu, połączenie alarmowe można anulować w ciągu 10 sekund. Jeżeli połączenie alarmowe nie zostanie zakończone w ciągu pierwszych 10 sekund, emporiaSafetyplus wyśle alarmową wiadomość tekstową z adresem pocztowym oraz informacją, że użytkownik potrzebuje pomocy, do pierwszego odbiorcy z listy alarmowej zapisanej w telefonie. Następnie nawiązywane jest połączenie alarmowe z pierwszym odbiorcą. Jeżeli odbierze on połączenie, usłyszy automatyczną wiadomość głosową o tym, że jest to połączenie alarmowe i musi oddzwonić w ciągu minuty. Odbiorca otrzyma jednocześnie wiadomość tekstową ze współrzędnymi GPS ofiary wypadku. Kiedy odbiorca oddzwoni, telefon automatycznie odbierze połączenie i włączy funkcję głośnomówiącą. Jeżeli żaden z pięciu odbiorców połączenia alarmowego nie oddzwoni, telefon powtórzy całą procedurę, począwszy od pierwszego odbiorcy. Sygnał emitowany podczas włączania funkcji połączeń alarmowych nie tylko informuje o tym użytkownika, ale jest na tyle głośny, by przyciągnąć uwagę osób w okolicy. Jeżeli połączenie alarmowe zostanie użyte, a w telefonie nie będzie zapisanych żadnych osób, które należy poinformować, emporiaSafetyplus automatycznie wybierze międzynarodowy numer alarmowy 112. Wśród odbiorców można zapisać numery nie tylko osób prywatnych, ale też i służb ratunkowych.

 

Telefon emporiaSafetyplus ma także specjalny czujnik. Rozpoznaje on upadki i w takich sytuacjach automatycznie rozpoczyna serię połączeń alarmowych. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy użytkownik ma podczas upadku telefon przy sobie, a nie kiedy telefon upadnie sam.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: emporia Telecom pokazała nowości na targach w Barcelonie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
żenada - telefony dla niedorozwiniętych umysłowo
8 8
odpowiedź
User
utur
ja im sukcesu u nas w kraju nie wróże, z resztą nie osiągają go odkąd sa na rynku,
zdecydowanie za drogie i zbyt duża konkurencja ze strony myphone
8 8
odpowiedź