SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Encore International i Zone Vision w Chinach

Zone Vision Networks Ltd, filia chellomedia nabyła firmę Encore International, chińską filię Liberty Media Corporation.

Krok ten zarówno wzmocni pozycję Liberty Global w Chinach, które jest powiązane kapitałowo z Zone Vision Ltd, jak również zwiększy obecność Zone Vision na tamtym obszarze. Informację ogłosili dzisiaj Krzysztof Wroński, założyciel i prezes Zone Vision Networks Ltd. i John J. Sie, założyciel i prezes Encore International.

Zarówno grupa Zone Vision, jak Encore International (EI) i Asian Television  and Communications International (ATCI), są filiami firmy Liberty Media Corporation (LMC). Działania Zone Vision, EI i ATCI prowadzone będą pod szyldem Encore International. John J. Sie nadal będzie pełnił funkcję prezesa Encore International
i JS International. LMC stanie się posiadaczem mniejszościowego pakietu (5%) w nowej połączonej firmie. Michelle Sie Whitten, poprzedni dyrektor i prezes Encore International, odegrała znaczącą rolę w negocjacjach z grupą Zone Vision.

"Współpraca ta to niezwykła okazja dla Zone Vision. Encore International wypracowała bardzo dobrą markę i fundamenty pozwalające na rozwój naszej grupy w Chinach"
- powiedział Krzysztof Wroński. "John Sie i Michelle Whitten wspierają chiński rynek medialny na wiele sposobów. Będzie nam niezmiernie miło kontynuować współpracę
z Chinami, którą John Sie i Michelle Whitten rozpoczęli poprzez podpisanie umowy w sprawie CCTV-9 na dystrybucję kanału na świecie. Dla CCTV-9 podpisaliśmy już umowę na dotarcie do dwóch milionów gospodarstw domowych w 13 krajach".

Firma Encore International zabezpieczyła swoją umowę dotyczącą zawartości programowej z China Central Television (CCTV) prawie 10 lat temu ustanawiając ją pierwszą i jedyną zagraniczną firmą medialną z codziennym blokiem programów prezentowanych w telewizji publicznej.

W zeszłym roku firma Zone Vision podpisała 5-letnią umowę z CCTV na globalną obsługę serwisu anglojęzycznego - kanału CCTV-9. W zeszłym roku firma podpisała także pierwszą umowę na transmisję bloku programowego pod szyldem swojego popularnego kanału Reality TV, który to dociera do ponad 80 mln chińskich gospodarstw domowych.

"Krzysztof Wroński jest prawdziwym przedsiębiorcą obdarzonym wizją. Wiedzieliśmy, że Zone Vision będzie najlepszą firmą, która przeniesie EI na kolejny poziom"
- powiedział John J. Sie. "Nasz pomysł dalszego rozwoju Encore International w Chinach miał opierać się na rozbudowie platformy naszych kanałów w ramach chińskiego prawa. Zawartość programowa kanałów Zone Vision i zmysł firmy do robienia interesów pozwalają zrealizować tę koncepcję".

"Sarah Jiang i pracownicy Zone Vision posiadają doskonałą umiejętność przewodzenia oraz traktują chiński rynek i współpracę niesamowicie poważnie. Ich chęć pomocy jest nieoceniona i godna pochwały" - dopowiedziała Michelle Whitten.
 
EI ma dzienny blok programów o nazwie "Everyday Jiayi", który prezentuje międzynarodowe seriale i filmy na popularnym chińskim kanale filmowym CCTV-8.
Jest dostępny w ponad 80 milionach gospodarstw domowych. ATCI ma 49% udziałów w spółce typu joint venture zajmującej się reklamą, pozostałe udziały należą do CCTV sprzedającej czas reklamowy na Everyday Jiayi. Codzienny blok programowy kanału Reality TV należącego do Zone Vision ma umowę barterową z miejscową grupą medialną w Chinach.

Sarah Jiang, reprezentująca Zone Vision w Chinach obejmie stanowisko dyrektora generalnego i głównego przedstawiciela Encore International Beijing (EIB). Będzie ona odpowiedzialna za codzienne działania "Everyday Jiayi", zagraniczne interesy Encore International związane ze współpracą z CCTV, wprowadzenie w Chinach bloku programowego Zone Vision pod sztandarem EIB oraz poszukiwanie nowych możliwości dla firmy. Obecnie brane są pod uwagę dwa nowe bloki programowe. Bezpośrednim przełożonym S. Jiang jest Alan Hodges, vice prezes Zone Vision na rynku Azjatyckim.
 
Przez ostatnie dwa lata Zone Vision znacznie zwiększyło swoją obecność w Azji poprzez globalizację kanału Reality TV, w tym umowy dystrybutorskie w Japonii, Singapurze, Indiach, Pakistanie, Korei Płd. i Indonezji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Encore International i Zone Vision w Chinach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl