SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Endemol ogłasza wzrost obrotów

Endemol - holenderska firma zajmująca się produkcją telewizyjną przewiduje wzrost obrotów w 2006 roku.

Producent m.in.reality show Big Brother ma nadzieję na ponad 15 proc. większe obroty w roku 2006. Z analiz firmy wynika, że zysk nastąpi głównie dzięki teleturniejowi „Deal or No Deal” („Grasz, czy nie grasz?” Polsat), który emitowany jest z powodzeniem w 40 krajach. Endemol twierdzi, że światowy sukces teleturnieju Deal or No Deal, głównie w Wielkiej Brytanii (Channel 4) i w Stanach Zjednoczonych (NBC) przyczynił się w największym stopniu do poprawienia prognoz zysków.

Wzrost obrotów jest większy, niż Endemol pierwotnie przewidywał – poprzednie prognozy wskazywały na poziom 11-13%. W ubiegłym roku obroty firmy wyniosły 900 milionów euro. Endeomol, ma oddziały w 24 krajach. Więcej niż 75% sprzedanych programów to teleturnieje lub reality show takie jak Big Brother i Deal or No Deal. Firma jest w tej chwili częściowo w rękach akcjonariuszy, od listopada 2005 roku po tym, jak jej właściciel, hiszpańska Telefonica wprowadziła na giełdę w Amsterdamie 22,3% swoich udziałów.

Dyrektor naczelny Endeomol – Elias Rodriguez-Vina powiedział: “Jesteśmy pewni, że nasze roczne rezultaty nadal będą wykazywać wzrost i okażą się trafne. Patrząc w przyszłość pozostajemy optymistami i jesteśmy spokojni o przyszłość grupy Endemol”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Endemol ogłasza wzrost obrotów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl