SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ericsson i Napster przystępują do globalnej współpracy

Ericsson oraz Napster ogłosili globalną współpracę, mającą na celu zaoferowanie pierwszej kompletnej, w pełni zintegrowanej usługi wymiany plików muzycznych dostępnej dla operatorów telefonii komórkowej.

 Usługa ta będzie nosiła nazwę powszechnie znanego serwisu Napster i łączyła elementy popularnej oferty Napstera dla użytkowników komputerów osobistych oraz przystosowanej do indywidualnych potrzeb, użytkowników muzycznej usługi firmy Ericsson, wykorzystywanej obecnie przez większą ilość operatorów niż jakakolwiek inna usługa muzyczna.

Model współpracy Napstera i firmy Ericsson zakłada partycypację operatora sieci komórkowej we wszystkich dochodach pochodzących z płatnego serwisu. Usługa ma zostać uruchomiona w Europie w przeciągu następnych dwunastu miesięcy i początkowo będzie dostępna na wybranych rynkach w Europie, Azji, Ameryce Łacińskiej i Ameryce Północnej.

Chris Gorog, Prezes i Dyrektor Generalny Napstera, mówi: „Wiodące na świecie doświadczenie firmy Ericsson w bezprzewodowych i telekomunikacyjnych rozwiązaniach, na równi z jego wyjątkowa bazą klientów, czyni z niego idealnego partnera, pozwalającego zaznaczyć Napsterowi jego obecność na światowej arenie łączności komórkowej”.

„Ericsson i Napster wyjątkowo nadają się do tego, by zaoferować operatorom prostą, spójną i przystosowaną do indywidualnych potrzeb usługę muzyczną dla ich klientów”, dodaje Gorog.

Nowa usługa będzie zapewniała pobieranie plików muzycznych w sposób skoordynowany, bezprzewodowy, a także na komputer osobisty, na zasadzie subskrypcji lub wybierania utworów z listy. Inicjowane, telefonicznie połączenie zapewni dogodny i łatwy dostęp do zasobów muzycznych, do pobierania zarówno na telefon komórkowy jak i komputer osobisty.

Usługa będzie dopasowana do obecnie używanych modeli aparatów telefonicznych i sieci, ale może również dopasować technologię kolejnej generacji, do nowszych aparatów i sieci z większą szybkością przesyłu danych, jak również jest zaprojektowana tak, aby działała w telefonach komórkowych wszystkich ważniejszych producentów, którzy wspierają system zabezpieczeń chroniący dane cyfrowe.

Elastyczna platforma dostarcza kompletny serwis muzyki cyfrowej pod jedną nazwą, poprzez interfejs użytkownika i z billingiem wystawianym przez operatorów sieci komórkowych.

Carl-Henric Svanberg, Prezes i Dyrektor Generalny firmy Ericsson, zgadza się z wypowiedzią Goroga: „Jesteśmy z Napsterem na wyjątkowej pozycji aby zaproponować klientom łatwy w użyciu, kompletny zestaw propozycji muzycznych, będący odpowiedzią na ich potrzeby.”

„Zdobyliśmy dostęp do największego na świecie serwisu plików muzycznych i wgląd do największego dostępnego katalogu zasobów muzycznych, co nie tylko zwiększy ofertę operatorów dla ich klientów i ich dochody, ale także umocni wizerunek ich własnej marki”, mówi Svanberg.

Marka serwisu Napster, jego katalog, kontakty z wytwórniami płytowymi, oprogramowanie, oferta dla komputerów osobistych i przenośnych, zostaną połączone z kontaktami firmy Ericsson z operatorami, rozwojem usług bezprzewodowych, integracją, hostingiem, wdrażaniem i wspieraniem systemu rozliczeniowego IPX przez firmę Ericsson.

Usługa ta umożliwi operatorom sieci komórkowych korzystanie z możliwości rozwoju, dostosowanej do potrzeb osobistych klientów rozrywki cyfrowej w telefonach komórkowych i komputerach osobistych i będzie obejmowała również dzwonki telefonów, mastertones, obrazy, tapety i pliki wideo.

Ericsson kształtuje przyszłość mobilnej i szerokopasmowej komunikacji internetowej będąc liderem w dziedzinie technologii. Jako dostawca nowatorskich rozwiązań technologicznych w 140 krajach, pomaga w tworzeniu najpotężniejszych na świecie firm komunikacyjnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ericsson i Napster przystępują do globalnej współpracy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl