SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eska umacnia się na pozycji lidera wśród sieci radiowych w Polsce

Radio Eska umocniła się na pozycji lidera słuchalności wśród sieci radiowych w Polsce w I kwartale br. - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl. Wzrostami pochwalić się mogły jeszcze: Audytorium 17, Złote Przeboje, RMF Maxxx oraz Radio Wawa.

Eska umacnia się na pozycji lidera wśród sieci radiowych w Polsce

W I kwartale 2013 r. liderem wśród sieci radiowych w Polsce była Eska - wynika z najnowszych danych Radio Track Millward Brown przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl. W porównaniu z analogicznym okresem rok temu sieć ta zanotowała wzrost udziału w rynku o 0,7 pkt. proc. do poziomu 8,7 proc..

Na drugim miejscu uplasowało się Audytorium 17 z udziałem 5,9 proc. (wzrost o 0,1 pkt. proc.). Na trzecim miejscu znalazły się Złote Przeboje (3,5 proc. + 0,1 pkt. proc.).

Słuchalność sieci radiowych w ostatnich latach

Udział w czasie słuchania %styczeń - marzec 2013styczeń - marzec 2012styczeń - marzec 2011styczeń - marzec 2010styczeń - marzec 2009styczeń - marzec 2008
Radio ESKA8,7%8,0%7,4%6,6%7,4%8,7%
Audytorium 175,9%5,8%5,9%5,4%5,4%4,7%
Złote Przeboje3,5%3,4%2,7%2,6%2,6%3,3%
RMF MAXXX3,2%3,0%2,9%3,1%2,4%2,4%
Radio Plus0,9%0,9%0,7%1,0%0,8%0,7%
PLANETA FM0,8%0,8%0,9%1,2%1,4%1,7%
Radio Wawa0,8%0,6%0,7%0,5%0,5%-
Antyradio0,7%0,7%0,6%0,5%0,5%0,6%
Radio Roxy0,3%0,3%0,2%0,2%0,2%-


Dane o rynku radiowym za ostatni rok. 

Udział w czasie słuchania %styczeń  : marzec 2012kwiecień  : czerwiec 2012lipiec : wrzesień 2012październik : grudzień 2012styczeń  : marzec 2013
Radio ESKA8,0%7,8%7,8%8,0%8,7%
Audytorium 175,8%4,9%5,1%5,7%5,9%
Złote Przeboje3,4%3,4%3,5%4,0%3,5%
RMF MAXXX3,0%3,4%3,2%3,3%3,2%
Radio Plus0,9%0,7%1,0%0,8%0,9%
Radio Wawa0,6%0,8%0,9%1,1%0,8%
PLANETA FM0,8%0,9%0,9%0,9%0,8%
Antyradio0,7%0,5%0,6%0,6%0,7%
Radio Roxy0,3%0,2%0,3%0,3%0,3%
n=2104321080210482104821053

Od fali październikowej 2012 do badania Radio Track wprowadzony został nowy model ważenia. W celu wyrównania struktury próby do struktury populacji do ważenia danych surowych wprowadzono kategorię wykształcenia. Została ona dodana do dotychczas stosowanych kategorii, takich jak: płeć, wiek, miejsce zamieszkania, wielkość gospodarstwa oraz dzień tygodnia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eska umacnia się na pozycji lidera wśród sieci radiowych w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl