SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Euro już tylko po 4,4 zł!

Po bardzo dużym umocnieniu polskiej waluty w środę, czwartekrównież był dobry dla złotego, choć już nie w tak dużej skali.Zdaniem analityków na kolejny wzrost wartości polskiego pieniądzawpłynęło mniejsze od oczekiwań cięcie stóp procentowych oraz dużyoptymizm na amerykańskich giełdach.

Euro już tylko po 4,4 zł!

"Notowania pary euro/złoty wahały się przez większość dnia wprzedziale 4,44-4,52, wobec wczorajszego zamknięcia w okolicach4,48. O obniżeniu tych notowań do dolnej granicy tego przedziałupod koniec dnia i ataku na wsparcie na poziomie 4,40 przesądziłoudane wybicie indeksu S&P500 powyżej maksimum z 26 marca, cozwiększa szansę na kontynuację wzrostów na giełdzie, przynajmniej wkrótkim terminie" - powiedział ekonomista X-Trade Brokers,Przemysław Kwiecień.

Według niego na notowania złotego większego wpływu nie miałanatomiast decyzja Europejskiego Banku Centralnego (EBC) o obniżeniustóp procentowych tylko o 25 bp, podczas, gdy rynek oczekiwałredukcji o 50 bp.

"Decyzja przełożyła się na niewielkie umocnienie euro względemdolara i ostatecznie ta para znalazła się powyżej oporu na 1,3410,niemniej wybicia na tej parze były szybko kontrowane, co pokazujerelatywną słabość strony popytowej. Złotemu mogły sprzyjać czynnikilokalne jak zapowiedź mniejszego deficytu budżetowego w marcu, czyteż zapowiedzi kandydata na premiera Węgier odnośnie planowanychcięć budżetowych" - wyjaśnił Kwiecień.

Ekonomista dodał, że segment walut wschodzących na plus możezaliczyć sobie także informację o sporym dokapitalizowaniuMiędzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW).

W czwartek ok. godz. 17:15 za euro płacono 4,3985 zł, a zadolara 3,2725 zł. Kurs euro/dolar 1,3438.

W czwartek, po godz. 10:45 za jedno euro płacono 4,4999 zł, a zadolara 3,3891zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,3277.

W środę po godz. 17:10 za euro płacono średnio 4,5525, a zadolara 3,4447. Kurs euro/dolara wynosił wtedy 1,3217.

  • Więcej informacji:
  • Euro
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Euro już tylko po 4,4 zł!

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl