SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Euro już tylko po 4,4 zł!

Po bardzo dużym umocnieniu polskiej waluty w środę, czwartek również był dobry dla złotego, choć już nie w tak dużej skali. Zdaniem analityków na kolejny wzrost wartości polskiego pieniądza wpłynęło mniejsze od oczekiwań cięcie stóp procentowych oraz duży optymizm na amerykańskich giełdach.

Euro już tylko po 4,4 zł!

"Notowania pary euro/złoty wahały się przez większość dnia w przedziale 4,44-4,52, wobec wczorajszego zamknięcia w okolicach 4,48. O obniżeniu tych notowań do dolnej granicy tego przedziału pod koniec dnia i ataku na wsparcie na poziomie 4,40 przesądziło udane wybicie indeksu S&P500 powyżej maksimum z 26 marca, co zwiększa szansę na kontynuację wzrostów na giełdzie, przynajmniej w krótkim terminie" - powiedział ekonomista X-Trade Brokers, Przemysław Kwiecień.

Według niego na notowania złotego większego wpływu nie miała natomiast decyzja Europejskiego Banku Centralnego (EBC) o obniżeniu stóp procentowych tylko o 25 bp, podczas, gdy rynek oczekiwał redukcji o 50 bp.

"Decyzja przełożyła się na niewielkie umocnienie euro względem dolara i ostatecznie ta para znalazła się powyżej oporu na 1,3410, niemniej wybicia na tej parze były szybko kontrowane, co pokazuje relatywną słabość strony popytowej. Złotemu mogły sprzyjać czynniki lokalne jak zapowiedź mniejszego deficytu budżetowego w marcu, czy też zapowiedzi kandydata na premiera Węgier odnośnie planowanych cięć budżetowych" - wyjaśnił Kwiecień.

Ekonomista dodał, że segment walut wschodzących na plus może zaliczyć sobie także informację o sporym dokapitalizowaniu Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW).

W czwartek ok. godz. 17:15 za euro płacono 4,3985 zł, a za dolara 3,2725 zł. Kurs euro/dolar 1,3438.

W czwartek, po godz. 10:45 za jedno euro płacono 4,4999 zł, a za dolara 3,3891zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,3277.

W środę po godz. 17:10 za euro płacono średnio 4,5525, a za dolara 3,4447. Kurs euro/dolara wynosił wtedy 1,3217.

  • Więcej informacji:
  • Euro
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Euro już tylko po 4,4 zł!

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl