SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Europejskie fundusze na aktywizację 50-latków

Komisja Europejska przeznaczyła 1,3 miliona funtów na kampanię, której celem jest zachęcenie osób po 50. roku życia do powrotu do pracy.

Kampania pod hasłem "Fair Play for Older Workers" w najbliższych 12 miesięcach ma objąć Wielką Brytanię, Grecję, Holandię, Hiszpanię i Węgry. Jeśli akcja zakończy się sukcesem, Komisja Europejska przeznaczy dodatkowe fundusze na kolejną edycję programu, która miałaby się rozpocząć w październiku 2006 roku.

Organizatorem działań jest Fair Play Partnership, organizacja non-profit z Wielkiej Brytani, która za cel stawia sobie walkę o równość i zróżnicowanie w miejscu pracy.

Obecnie w Wielkiej Brytanii 70 proc. osób pomiędzy 50. rokiem życia a wiekiem emerytalnym jest zatrudnionych, ale rząd chce zwiększyć ten odsetek do 80 proc.

 - W naszej kampanii chodzi o to, aby każdy mógł pracować, jeśli tylko tego chce lub potrzebuje - podsumowała Emma Jones, manager w Fair Play.

Promowaniem programu w Wielkiej Brytani zajmie się organizacja Jeni Cropper & Associates z Yorkshire. Agencja została wyłoniona w trzyetapowym przetargu.
 - Starszemu pokoleniu brak pewności siebie podczas powrotu do pracy, zwłaszcza gdy nie pracowali przez dłuższy czas. Dzisiaj chcą dłużej pozostawać w pracy, są bardziej rzetelni, lojalni, bardziej doświadczeni i pracowici oraz bardziej obowiązkowi - zauważyła Jeni Cropper z agencji Jeni Cropper & Associates.

Działania media relations prowadzone przez agencję zostaną skierowane do mediów lokalnych, regionalnych i branżowych. Będą one promować zestawy informacyjne dla potencjalnych pracodawców i pracowników. Materiały informacyjne są rezultatem współpracy między organizacją Fair Play Partnership a Jobcentre Plus - centrum pośrednictwa pracy. Materiały zawierają narzędzia do samooceny dla starszych poszukiwaczy pracy, które pozwolą im na określenie na ile ich kompetencje pasują do wymagań pracodawców.

Źródło: PRWeek, PG - Piar.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Europejskie fundusze na aktywizację 50-latków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl