SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eurostat: PKB wzrósł w III kw. 2009 r. o 4,3 proc. w całej UE

Spadek Produktu Krajowego Brutto (PKB) wyrównany sezonowo w III kw. 2009 roku wyniósł 4,3% w ujęciu rocznym w całej Unii Europejskiej (UE) i 4,0% w strefie euro, wynika z ostatecznych danych unijnego urzędu statystycznego Eurostatu, opublikowanych w piątek. W grudniu Eurostat podał, że spadek ten wyniósł 4,3% w całej UE i 4,1% w strefie euro.

Polska gospodarka rosła w tym okresie w tempie 1,0% r/r, podał też urząd, czyli zgodnie z grudniowymi szacunkami( 1,0%).

W ujęciu kwartalnym w III kwartale w całej Unii dynamika PKB odnotowała wzrost o 0,3%, a w strefie euro o 0,4% wobec szacowanego wzrostu o 0,3% dla UE i 0,4% dla strefy euro. Najwyższe wzrosty odnotowały w tym ujęciu: Litwa (6,1%), Luxemburg (4,2%) oraz Słowenia (1,0%).

Eurostat podał dane dotyczące wszystkich członków UE. Z udostępnionych danych wynika, że wzrost w ujęciu rocznym odnotowała tylko Polska (1,0%), a najmniejsze spadki zanotowały Grecja (-1,7%) i Cypr (-2,0%). Pozostałe kraje kurczyły się w tempie wyższym niż -2,1% (Malta), aż do -19,3% w przypadku Łotwy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eurostat: PKB wzrósł w III kw. 2009 r. o 4,3 proc. w całej UE

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl