SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eurotel kupił ponad 50 punktów sprzedaży sieci Era

Spółka Eurotel, dystrybutor produktów i usług Polskiej Telefonii Cyfrowej, która w piątek zadebiutuje na giełdzie warszawskiej, sfinalizowała nabycie sieci autoryzowanych punktów sprzedaży sieci Era obejmującej ponad 50 punktów.

Poinformował Eurotel w czwartek.

„W dniu 27 grudnia 2006 r. między KiM Group Kuczek i Gaweł sp. j. z siedzibą w Krakowie, a Eurotel SA została zawarta umowa nabycia sieci Autoryzowanych Punktów Sprzedaży, obejmującej w szczególności 51 punktów sprzedaży operatora sieci Era, 2 punkty sprzedaży operatora sieci Era w trakcie autoryzacji, sieć 29 autoryzowanych doradców biznesowych oraz 2 umowy dystrybucyjne w zakresie dystrybucji produktów bezabonamentowych PRE-PAID, a także zespół składników materialnych i niematerialnych niezbędnych do funkcjonowania sieci i wchodzących w jej skład na dzień 1 listopada 2006r”- czytamy w komunikacie.

Eurotel podał, że przejęcie sieci nastąpi w dniu 1 stycznia 2007r. i w jego wyniku stanie się jednym z większych i bardziej znaczących graczy na rynku telefonii mobilnej w Polsce umacniając swoją pozycję już nie tylko na północy kraju, ale również na południu.

„Od stycznia 2007 roku sieć sprzedaży Eurotel będzie liczyła ponad 100 punktów sprzedaży oraz około 80 autoryzowanych przedstawicieli handlowych” - czytamy dalej.

W komunikacie firma nie podała wartości transakcji, jednak wcześniej informowała, że akwizycja ma kosztować ok. 7,2 mln zł.

Środki na akwizycję były pozyskane z emisji publicznej przeprowadzonej w połowie grudnia.

W ramach publicznej subskrypcji oferowanych było 1.406.250 akcji serii B, w tym 843.750 akcji w transzy inwestorów instytucjonalnej oraz 562.500 akcji w transzy inwestorów indywidualnych.

Stopa redukcji zapisów na akcje w transzy inwestorów indywidualnych w ofercie publicznej 1.406.250 akcji serii B wyniosła 94,07%.

Akcje były oferowane po cenie emisyjnej wysokości 14 zł.

Po pierwszym półroczu 2006 roku zysk netto spółki wyniósł 900 tys. zł, przy przychodach wysokości ponad 16,7 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eurotel kupił ponad 50 punktów sprzedaży sieci Era

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl