SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook ciągle traci, ale rosną przychody z wersji mobilnej

Facebook zaprezentował wyniki finansowe za trzeci kwartał bieżącego roku. Internetowy gigant zanotował w tym czasie 1,26 miliarda dolarów przychodu, ale i poniósł stratę w wysokości 59 milionów dolarów.

Facebook ciągle traci, ale rosną przychody z wersji mobilnej

W analogicznym okresie rok wcześniej obroty serwisu wynosiły mniej - 954 miliony dolarów – ale udało mu się zanotować aż 227 milionów zysku.

 

 

Miesięczna liczba aktywnych użytkowników Facebooka pod koniec września wynosiła już 1,01 miliarda osób. To 26-procentowy wzrost w skali roku. O 28 procent przez rok wzrosła liczba ludzi codzienne odwiedzających stronę. We wrześniu do Facebooka logowało się średnio 584 miliony użytkowników dziennie.

Kluczowa dla rozwoju i finansowej kondycji firmy jest w tej chwili wersja mobilna serwisu. Pod koniec trzeciego kwartału 2012 używały jej średnio 604 miliony osób miesięcznie, co oznacza aż 61-procentowy wzrost w skali rocznej. Pomimo obaw inwestorów, rosną też przychody Facebooka z reklam na urządzeniach mobilnych. W okresie od lipca do końca września stanowiły one 14 procent wszystkich pieniędzy otrzymanych przez firmę od reklamodawców.

Reklamy stanowiły w trzecim kwartale aż 86 procent całkowitych obrotów Facebooka – przychody z nich wyniosły 1,09 miliarda dolarów, 36 procent więcej niż rok wcześniej. 176 milionów dolarów serwis otrzymał za pośrednictwem różnego rodzaju opłat. To 13 procent wzrostu w skali rocznej, ale spadek o 9 procent w porównaniu z drugim kwartałem 2012.

W drugim kwartale bieżącego roku Facebook zanotował stratę wysokości 157 milionów dolarów (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook ciągle traci, ale rosną przychody z wersji mobilnej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl