SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook otwiera Conectivity Lab, aby dostarczać internet za pomocą dronów (wideo)

Facebook ogłosił utworzenie zespołu Conectivity Lab, który będzie pracował nad zapewnieniem dostępu do internetu w najodleglejszych zakątkach globu.

Article

Conectivity Lab jest projektem, który wyewoluował z inicjatywy Internet.org mającej na celu dostarczenie internetu w miejscach, gdzie dotąd nie było to możliwe. W przedsięwzięcie zaangażowały się już takie firmy jak Qualcomm, Samsung czy Nokia.

W udostępnionym wideo Yael Maguire z Facebooka omawia trudności związane z zapewnieniem dostępu do internetu w różnych zakątkach świata za pośrednictwem satelitów. Dlatego też ich rolę mają przejąć drony, które będą pełniły rolę mobilnych hotspotów. Informacje na ten temat ujawniono już wcześniej, kiedy pojawiły się pogłoski o planach przejęcia przez Facebooka produkującej drony firmy Titan Aerospace (więcej na ten temat). Teraz ten projekt stał się faktem.

Drony miałyby z wysokości 20 km nad ziemią przesyłać sygnał zapewniający dostęp do sieci. Zasilanie mają im zapewnić panele słoneczne umieszczone na skrzydłach. Pozwoli to przebywać dronom w przestrzeni przez kilka miesięcy. Co więcej, zapewniony w ten sposób dostęp do internetu nie będzie uzależniony od warunków pogodowych oraz zjawisk atmosferycznych. Wszystkie drony mają się komunikować za pomocą laserów, co pozwoli im zachować właściwą odległość od siebie i utrzymać optymalną jakość połączenia.

W skład zespołu Conectivity Lab wchodzą przedstawiciele takich organizacji, jak: Ascenta, NASA Jet Propulsion Laboratory, NASA Ames Research Center, a także National Optical Astronomy Observatory.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć pod adresem internet.org/projects.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook otwiera Conectivity Lab, aby dostarczać internet za pomocą dronów (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Saito
Amerykańskie grubasy dostaną zestaw XXL prosto do wyra na tarasie.
8 9
odpowiedź