SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook otwiera w Warszawie biuro na Europę Środkowo-Wschodnią

Oficjalnie rozpoczęło działalność biuro Facebooka w Warszawie, które będzie odpowiadać za 13 krajów z Europy Środkowo-Wschodniej. Kilkuosobowy zespół będzie ściśle współpracował z biurem portalu w Dublinie.

Facebook otwiera w Warszawie biuro na Europę Środkowo-Wschodnią

W warszawskim biurze Facebooka pracuje kilku managerów zajmujących się nawiązywaniem i obsługą współpracy z reklamodawcami - zarówno tymi największymi, jak i z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Zespół odpowiada za 13 krajów z Europy Środkowo-Wschodniej - od Polski i Ukrainy na północy do Grecji na południu. Zajmuje się m.in. sprzedażą reklam, a także współpracą z developerami.

W Europie Środkowo-Wschodniej Facebook ma ok. 60 mln aktywnych użytkowników miesięcznie, z czego 16 mln korzysta z portalu na urządzeniach mobilnych. W Polsce - według danych samego Facebooka - liczba jego użytkowników w ujęciu miesięcznym to ponad 9 mln, z czego ponad 2 mln korzysta z wersji mobilnych.

Warszawskie biuro to dziesiąty oddział Facebooka w Europie (większość pozostałych znajduje się w zachodniej części kontynentu). Przedstawiciele portalu uzasadniają, że zdecydowali się założyć biuro odpowiadające za Europę Środkowo-Wschodnią właśnie w Warszawie ze względu na stosunkowo dobrą sytuację gospodarczą Polsk oraz wysoką penetrację internetu (w tym samego Facebooka).

Warszawskim zespołem Facebooka będzie kierować Diego Oliva, dyrektor regionalny portalu na Europę Środkowo-Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę. Biuro będzie ściśle współpracować z zespołem w Dublinie odpowiedzialnymi za Europę Środkowo-Wschodnią.

Przedstawiciele Facebooka nie ujawniają, jakie przychody portal osiąga w Europie Środkowo-Wschodniej, a jakie w samej Polsce. - Jako spółka giełdowa regularnie podajemy nasze wyniki finansowe, ale jedynie w ujęciu całościowym, globalnym - wyjaśnia Diego Oliva.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook otwiera w Warszawie biuro na Europę Środkowo-Wschodnią

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
czemu tak późno?
8 8
odpowiedź
User
@ ekspert
"Późno" to jest nasz, polsko-centryczny, punkt widzenia. Jakby PKB Polski było dwa razy większe od obecnego, to by pewnie byli już parę lat temu. A tak idą po kolei, od najbogatszych do najbiedniejszych.
8 8
odpowiedź
User
andrzej czarnecki
Hmm, rekrutują już kogoś?
8 8
odpowiedź