SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook: przychód i zysk w górę, 1,65 mld użytkowników

Facebook zanotował w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku bardzo dobre wyniki, notując znaczące wzrosty w kluczowych obszarach swojej działalności.

Article

Przychód Facebooka sięgnął w I kwartale 2016 roku 5,38 miliarda dolarów. To o 52 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2015 (3,54 mld USD).

Przychód z reklam społecznościowego portalu wyniósł 5,2 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 57 proc. w ujęciu rocznym. Urządzenia mobilne zapewniły serwisowi ok. 82 proc. całego przychodu z reklam (wobec ok. 73 proc. w I kw. 2015 r.).

Facebook zanotował w I kwartale tego roku zysk netto w wysokości 1,51 miliarda dolarów, w porównaniu do 512 milionów dolarów zysku w I kwartale roku 2015.

Miesięczna liczba aktywnych użytkowników Facebooka na koniec marca br. wynosiła 1,65 miliarda - o 15 proc. więcej w skali roku. O 16 proc. wzrosła liczba osób codzienne odwiedzających portal - do 1,09 miliarda.


Jeśli chodzi o mobilną odsłonę Facebooka, pod koniec I kwartału korzystało z niej średnio 1,51 miliarda osób miesięcznie, co oznacza 21-proc. wzrost rok do roku. Ponadto serwis miał 894 miliony użytkowników korzystających z niego wyłącznie z poziomu urządzeń mobilnych (o 313 mln więcej niż przed rokiem).

Ponadto z należących do Facebooka usług WhatsApp, Messenger i Instagram korzysta odpowiednio 1 miliard, 900 milionów i 400 milionów użytkowników miesięcznie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook: przychód i zysk w górę, 1,65 mld użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl