SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przychody Facebooka w górę o 47 proc., ponad 2 mld użytkowników miesięcznie

W III kwartale 2017 roku Facebook zanotował przychody w wysokości ponad 10,3 miliarda dolarów, a zysk netto skoczył do 4,7 miliarda. Liczba użytkowników odwiedzających serwis co miesiąc przekracza obecnie 2 miliardy.

 

Article

Przychód Facebooka sięgnął w III kwartale 2017 roku 10,33 miliarda dolarów. To o 47 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2016 (7,01 mld USD).

Przychód z reklam społecznościowego portalu wyniósł 10,14 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 47 proc. w ujęciu rocznym. Urządzenia mobilne zapewniły serwisowi ok. 88 proc. całego przychodu z reklam (wobec ok. 84 proc. w III kw. 2016 r.).

Facebook zanotował w III kwartale bieżącego roku zysk netto w wysokości 4,71 miliarda dolarów, w porównaniu do 2,63 miliarda dolarów zysku w III kwartale roku 2016 (+79 proc.).

 

Miesięczna liczba aktywnych użytkowników Facebooka na koniec września br. wynosiła 2,07 miliarda - o 16 proc. więcej w skali roku. Także o 16 proc. wzrosła liczba osób codzienne odwiedzających portal - do 1,37 miliarda. Facebook nie podał ile osób korzysta z jego mobilnej odsłony.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przychody Facebooka w górę o 47 proc., ponad 2 mld użytkowników miesięcznie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Głos rozsądku
To jest właśnie cała machina, przepowiada się to co jest bardzo złe, 1. Smartfony, 2. portale społecznościowe - głównie Facebook, 3. automatyzacja pracy - wyparcie człowieka przez maszyny, 4. sztuczna inteligencja. Te cztery dynamicznie rozwijające się czynniki będą przyczyną zguby wielu istnień na świecie, obecnie mnóstwo ludzi nie dostrzega problemu, bo to głównie młodzi ludzie do trzydziestu paru lat oraz młodzież. Co z tego, że będziemy mieć wszystko ładnie zaprojektowane, odnowione, stylowe jak postępująca alienacja, indywidualizm, egoizm i narcyzm, które lawinowo wzrastały wraz z pojawieniem się właśnie smartfonów i facebooka zaprzepaszczą wszelkie nadzieje na lepsze. Skupiamy się na jakiś kontaktach z ludźmi z dala od nas, a zaniedbujemy tych, którzy są blisko nas. Wiele z tych nowoczesnych technologii jest intrygą aby nas poróżnić, nakazać samorealizację za wszelką cenę i więcej powiem - w przypadku Facebooka jest przyzwolenie nie tylko na inwigilację ale na neokomunizm, czyli świadome lub nieświadome zrzekanie się prywatności za pośrednictwem mediów społecznościowych, każdy musi błyszczeć, być jak celebryta/celebrytka, a przez to właśnie nie wiadomo, czy ta osoba jest taka na prawdę czy może udaje. Dzielimy się tylko tym, czym możemy się pochwalić a to napędza zazdrość, frustrację i rywalizację, aby pokazać, że moje życie jest lepsze niż tego czy tamtego. Kiedyś Grzegorz Markowski śpiewał 'Chcemy być sobą', czy ten refren nie jest idealny do tak chaotycznych czasów jakie są obecnie, gdzie każdy udaje i jest tyle nieszczerości i zakłamywania rzeczywistości? Odpowiedzmy sobie sami
odpowiedź