SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook z 4,5 mld USD przychodu w III kw., w górę zysk. Ponad 1 mld użytkowników każdego dnia

Facebook ma za sobą kolejny udany kwartał, zakończony wzrostami w najważniejszych obszarach swojej działalności.

Article

Przychód Facebooka sięgnął w III kwartale 2015 roku 4,5 miliarda dolarów. To o 41 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2014 (3,2 mld USD).

Przychód z reklam społecznościowego portalu wyniósł 4,3 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 45 proc. w ujęciu rocznym. Urządzenia mobilne zapewniły serwisowi ok. 78 proc. całego przychodu z reklam (wobec ok. 66 proc. w III kw. 2014 r.).

Facebook zanotował w III kwartale tego roku zysk netto w wysokości 896 milionów dolarów, w porównaniu do 806 milionów dolarów zysku w III kwartale roku 2014.

 

Miesięczna liczba aktywnych użytkowników Facebooka na koniec września br. wynosiła 1,55 miliarda - o 14 proc. więcej w skali roku. O 17 proc. wzrosła liczba osób codzienne odwiedzających portal - do 1,01 miliarda.

 

Jeśli chodzi o mobilną odsłonę Facebooka, pod koniec III kwartału korzystało z niej średnio 1,39 miliarda osób miesięcznie, co oznacza 23-proc. wzrost rok do roku. Ponadto serwis miał 727 milionów użytkowników korzystających z niego wyłącznie z poziomu urządzeń mobilnych (o 271 mln więcej niż przed rokiem).

Dołącz do dyskusji: Facebook z 4,5 mld USD przychodu w III kw., w górę zysk. Ponad 1 mld użytkowników każdego dnia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl