SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook z Instant Articles: całe teksty od wydawców publikowane błyskawicznie z ich reklamami

Facebook oddał w ręce wydawców narzędzie o nazwie Instant Articles umożliwiające błyskawiczne publikowanie artykułów i innych treści bezpośrednio w serwisie. Wśród pierwszych użytkowników rozwiązania są m.in. „The New York Times”, „The Guardian”, „Bild” i BBC News.

Article

Narzędzie Instant Articles jest przeznaczone do mobilnej aplikacji Facebooka. Jego najważniejsza zaleta ma polegać na szybkim dostępie użytkowników do konkretnych treści. W komunikacie na blogu Facebook podkreśla, że w wypadku tradycyjnego sposobu publikowania materiałów na jego otwarcie użytkownik musi czekać średnio 8 sekund. Dla mobilnych odbiorców to za długo - podkreśla portal. Instant Articles ma skrócić ten czas 10-krotnie.

Kolejną zaletą Instant Articles ma być pełna interaktywność treści zamieszczanych w news feedzie. Facebook podkreśla, że możliwe jest powiększanie umieszczanych w artykule fotografii, a publikowane w tekście filmy są automatycznie uruchamiane w trakcie przewijania materiału.

Wydawcy zachowują pełną kontrolę nad zamieszczanymi treściami, a także możliwość czerpania przychodów z ich publikowania. Mogą umieszczać w artykułach reklamy autopromocyjne, a na powierzchniach niezajętych przez nie publikować te w ramach sieci Audience Network.

Introducing Instant Articles, a new tool for publishers to create fast, interactive articles on Facebook.

Posted by Facebook Media on Tuesday, May 12, 2015


- Nowe rozwiązanie oznacza zupełnie nowy rodzaj doświadczeń dostępnych dla czytelników korzystających z mobilnego Facebooka - przekonuje w komunikacie Chris Cox, szef oferty produktowej w Facebooku. - Instant Articles pozwala wydawcom na szybkie udostępnianie w pełni interaktywnych treści oraz pełną kontrolę nad nimi

Wraz ze startem platformy Instant Articles przystąpiło do niej 9 wydawców: „The New York Times”, National Geographic, BuzzFeed, NBC, The Atlantic, „The Guardian”, BBC News, „Der Spiegel” i „Bild”.

- „The New Yrok Times” obserwuje obecnie dynamiczny wzrost użytkowników mobilnych - podkreśla Mark Thompson, CEO The New York Times Company. - Przystąpienie do platformy Instant Articles to kolejny sposób na powiększenie grupy naszych odbiorców i zwiększenie ich zaangażowania w publikowane treści.

Na razie platforma Instant Articles jest dostępna w wersji do smartfonów iPhone wraz ze specjalnym zestawem ekskluzywnych materiałów pochodzących od „NYT”, BuzzFeed’a, National Geographic, NBC i The Atlantic. Facebook zapowiada, że w kolejnych miesiącach narzędzie będzie testowane, a odpowiednie zmiany zostaną wprowadzone na podstawie uwag pochodzących zarówno od czytelników, jak i wydawców.

Dołącz do dyskusji: Facebook z Instant Articles: całe teksty od wydawców publikowane błyskawicznie z ich reklamami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl