SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook z rekordowymi wynikami za III kw. Ponad miliard mobilnych użytkowników

Facebook zanotował w III kwartale bieżącego roku bardzo dobre wyniki, uzyskując znaczące wzrosty w najważniejszych obszarach swojej działalności. Ponad 90 procent użytkowników korzysta z portalu za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Article

Przychód Facebooka sięgnął w III kwartale 2016 roku 7,01 miliarda dolarów. To o 56 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2015 (4,5 mld USD).

Przychód z reklam społecznościowego portalu wyniósł 6,82 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 59 proc. w ujęciu rocznym. Urządzenia mobilne zapewniły serwisowi ok. 84 proc. całego przychodu z reklam (wobec ok. 78 proc. w III kw. 2015 r.).

Facebook zanotował w III kwartale tego roku zysk netto w wysokości 2,38 miliarda dolarów, w porównaniu do 896 milionów dolarów zysku w III kwartale roku 2015 (wzrost o 166 proc.).

Miesięczna liczba aktywnych użytkowników Facebooka na koniec września br. wynosiła 1,79 miliarda - o 16 proc. więcej w skali roku. O 17 proc. wzrosła liczba osób codzienne odwiedzających portal - do 1,18 miliarda.

Jeśli chodzi o mobilną odsłonę Facebooka, pod koniec III kwartału korzystało z niej średnio 1,66 miliarda osób miesięcznie, co oznacza 20-proc. wzrost rok do roku. Ponadto serwis miał 1,06 miliarda użytkowników korzystających z niego wyłącznie z poziomu urządzeń mobilnych (o 328 mln więcej niż przed rokiem).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook z rekordowymi wynikami za III kw. Ponad miliard mobilnych użytkowników

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
myslacy
trzeba być kretynem żeby mieć konto na facesh-t
13 8
odpowiedź
User
Paździoch
ale jak widać z 1,8 mld "kretynów" wyciągnął netto 2,4 mld $ :)
11 9
odpowiedź