SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakty i Mity” z nowymi dziennikarzami i publicystami

Do redakcji „Faktów i Mitów” (Błaja News) dołączyli nowi publicyści i dziennikarze, tacy jak Robert Smoleń, dr Krzysztof Karolczak, Dariusz Rembelski, Dariusz Dyrda i Zbigniew Nita.

Article

Do zespołu „Faktów i Mitów” dołączyli: Robert Smoleń, były podsekretarz stanu w kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego oraz były rzecznik prasowy SLD, dr Krzysztof Karolczak, ekspert ds. bezpieczeństwa specjalizujący się w analizie zagrożeń terrorystycznych, a także Dariusz Rembelski, dziennikarz specjalizujący się w tematyce wojskowej.

Z „FiM” współpracują również Dariusz Dyrda (redaktor naczelny miesięcznika „Ślunski Cajtung”) oraz Zbigniew Nita, który w przeszłości był już związany z tygodnikiem. Wszyscy autorzy zadebiutowali już na łamach tygodnika.

Ponadto redakcja podjęła współpracę z korespondentami zagranicznymi: Vladimirase Zarovskisem (Litwa), Sergei Podrazhansky (Izrael), Alexandr Ronkin (portal Iton TV, Izrael) i Sergey Rykov (Rosja).

- Podjęliśmy też współpracę z polskimi dziennikarzami mieszkającymi i pracującymi we Włoszech i w Niemczech. Są to znani ludzie „w branży”, lecz związani umowami z innymi mediami. Publikować u nas będą pod pseudonimami - tak określiliśmy to w umowach - mówi Karolina Wojciechowska, p.o. redaktora naczelnego tygodnika.

W tygodniku publikowane są też rysunki grafika i satyryka Tomasza Rogowskiego, podpisującego się jako „Tor”. W dalszym ciągu felietony dla pisma piszą m.in. Joanna Senyszyn i Piotr Gadzinowski.

Na początku listopada br. Karolina Wojciechowska, członek zarządu wydającej pismo firmy Błaja News, zaczęła pełnić obowiązki redaktora naczelnego. Natomiast Dariusz Cychol, który dołączył do redakcji w październiku, objął stanowisko zastępcy redaktora naczelnego. Wcześniej był pracownikiem Telewizji Polskiej.

Poprzednio redaktorem naczelnym „Faktów i Mitów” był Roman Kotliński, który od lutego br. przebywa w areszcie podejrzewany o podżeganie do zabójstwa swojej byłej żony. Po ujawnieniu tej sprawy większość zespołu redakcyjnego tygodnika odeszła i założyła własne pismo „Tygodnik Faktycznie”.

Dołącz do dyskusji: „Fakty i Mity” z nowymi dziennikarzami i publicystami

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
belfer
Mogliby w stronę WWW zainwestować bo to co mają przypomina bloga sprzed 20 lat a nie witrynę czasopisma w XXI wieku.
odpowiedź
User
Nina
Pecunia non olet. Kiedyś współpraca z tym pismem była poniżej godności dziennikarza.
odpowiedź
User
Jedyny
Ale towarzystwo, brakuje jeszcze Piotrowskiego.
odpowiedź