SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fałszywe e-maile związane z kataklizmem w Azji

Żerujący na ludzkim nieszczęściu złodzieje wysyłają e-maile z prośbami o datki na rzecz ofiar kataklizmu w Azji

Z kolei niewybredni żartownisie korzystają z poczty elektronicznej, by rozsyłać fałszywe zawiadomienia o śmierci.

Złodzieje w swych listach apelują o przesyłanie pieniędzy na konto w banku cypryjskim i przefaksowanie dowodu wpłaty do biura w Hiszpanii. Policję zawiadomił o nich hongkoński oddział organizacji charytatywnej Oxfam, a w niedzielę przekazał ostrzeżenie mediom.

Lum Kwok-choi z Oxfamu powiedział, że złodzieje wykorzystują w swym apelu fragmenty komunikatów, opisujących działalność tej i innych organizacji.

Przed żartownisiami, którzy podszywają się pod brytyjskie władze i wysyłają fałszywe zawiadomienia o śmierci, ostrzega brytyjska policja.

Maile podpisane są "biuro Foreign Office w Tajlandii" i kierowane do osób, które poszukują swych bliskich za pośrednictwem portalu telewizji Sky News. Wysyłane są z fałszywej skrzynki mailowej o adresie: » ukgovfoffice@aol.com.

"Rząd brytyjski nie używa poczty elektronicznej do zawiadamiania o śmierci członków rodziny. Każdy, kto dostanie taki e-mail, powinien się odnieść do niego z najwyższą ostrożnością" - ostrzega brytyjska policja.(pap)

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fałszywe e-maile związane z kataklizmem w Azji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl