SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Farfał: koniec bizantyjskiego stylu panowania nad TVP

Piotr Farfał, p.o. prezesa TVP twierdzi, że pozostanie na dotychczasowym stanowisku jeszcze 1,5 roku. W tym czasie chce uruchomić platformę cyfrową.

Farfał: koniec bizantyjskiego stylu panowania nad TVP

"Platforma cyfrowa wystartuje, choćby miała to być ostatnią moją decyzją, która się zmaterializuje" - zapowiedział Piotr Farfał w wywiadzie dla dziennika "Polska The Times". Twierdzi, że stworzenie własnego źródła dystrybucji to obowiązek nadawcy publicznego, który jest zobowiązany do bezpłatnego dostarczania programów telewizyjnych mieszkańcom naszego kraju. Dodaje, że bez uruchomienia platformy cyfrowej TVP zostanie skazana na marginalizację. Jak zapewnia, nie będzie to konkurencja dla komercyjnych nadawców. "My jesteśmy sprofilowani w tym projekcie na każdego, komu na początek wystarczy ok. 20 bezpłatnych kanałów i drugie tyle niskopłatnych. Uruchomienie platformy satelitarnej oznacza także większą widownię i większe wpływy z reklam" - powiedział Farfał. Nie chce zdradzić kiedy platforma zostanie uruchomiona. Mimo to zaznacza, że "nastąpi to szybciej, niż niektórzy myślą".

P.o. prezesa TVP przypomina, że nikt nie wierzył, że uda się mu rozpocząć restrukturyzację zatrudnienia w spółce. Twierdzi, że nie tylko poprzez zwolnienia grupowe stara się powstrzymać wyciekające ze spółki miliony złotych. "To zakończenie pewnego bizantyjskiego stylu panowania nad telewizją, który zakładał np. zatrudnianie wielu niepotrzebnych doradców. Renegocjowanie kontraktów gwiazdorskich. Nie mówię, że udało mi się z tym wszystkim zrobić porządek, telewizja jest zbyt wielką strukturą, a ja nie jestem cudotwórcą. Ale przynajmniej ograniczyłem tę rozrzutność" - powiedział dziennikowi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Farfał: koniec bizantyjskiego stylu panowania nad TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl