SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

FBI podejrzy sieć w samolotach?

Federalne agencje w Stanach Zjednoczonych chcą monitorować sposób wykorzystywania sieci na pokładach samolotów latających nad Ameryką.

Biuro FBI oraz Departamenty Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa Wewnętrznego oczekują od komisji FCC (Federal Communications Commission) przyzwolenia na monitorowanie takich połączeń. Większa kontrola nad siecią miałaby dać służbom federalnym możliwość sprawniejszej walki z terroryzmem i innymi sytuacjami kryzysowymi. Krytycy widzą jednak w nowym pomyśle ograniczenie prawa do prywatności.

W razie pojawienia się alertu związanego z danym samolotem, agencje chciałyby otrzymać dostęp do połączeń realizowanych na pokładach samolotów, a nawet możliwości ich blokowania. Przedstawiciele tych służb obawiają się, że terroryści mogliby koordynować swoje działania z wykorzystaniu sprzętu łączącego się przez sieć.

Podobne ograniczenia miałyby dotyczyć wykorzystania na pokładzie samolotów telefonów komórkowych, które mogłyby być wykorzystanie np. jako zapalniki bomb.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: FBI podejrzy sieć w samolotach?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl