SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Festiwal w Opolu od 10 do 12 czerwca. Miasto dopłaci TVP ponad 1,7 mln zł

Ponad 1,7 mln zł dopłaci opolski magistrat do tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Wkładu finansowego w organizację imprezy oczekiwał od miasta główny organizator - Telewizja Polska - powiedział rzecznik prezydenta Opola, Mirosław Pietrucha.

Festiwal w Opolu od 10 do 12 czerwca. Miasto dopłaci TVP ponad 1,7 mln zł

Tegoroczny 48. festiwal opolski potrwa od piątku 10 czerwca do niedzieli 12 czerwca. TVP wyprodukuje i przeprowadzi bezpośrednią transmisję tylko z koncertów w piątek i sobotę. "Do tych dwóch dni dopłacamy 1 mln zł. Pozostałe ponad 700 tys. będzie kosztował nas niedzielny koncert, który wyprodukuje miasto" - poinformował Pietrucha.

Rzecznik zaznaczył, że początkowe oczekiwania finansowe TVP były wyższe, a ostateczna kwota 1 mln zł za dwa festiwalowe dni została wypracowana podczas "twardych negocjacji" pomiędzy władzami TVP i prezydentem Opola.

Według Pietruchy, niedzielny koncert odbędzie się w amfiteatrze, a miasto będzie mogło skorzystać ze scenografii przygotowanej na potrzeby dwóch wcześniejszych festiwalowych dni. "W tej sprawie doszliśmy już do porozumienia z TVP. Trwają jeszcze rozmowy na temat rejestracji niedzielnego koncertu. Materiał mógłby zostać również wyemitowany przez TVP w późniejszym terminie" - wyjaśnił rzecznik.

W dalszym ciągu niewiele wiadomo o formule niedzielnego koncertu i artystach, którzy wystąpią w amfiteatrze. "Jest kilka pomysłów na ten dzień. Trwają rozmowy z wykonawcami, szczegóły podamy dopiero kiedy będziemy mieli pewność, że będą mogli w tym dniu wystąpić w Opolu" - zastrzegł Pietrucha.

Podkreślił, że miasto zrezygnowało z pomysłu, by w niedzielę przed publicznością zaprezentowali się młodzi artyści. "To byłoby dublowanie formuły koncertu +Debiutów+, który - według zapowiedzi TVP - jest przewidziany w programie tegorocznego festiwalu" - ocenił rzecznik.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w zmodernizowanym i gruntownie przebudowanym amfiteatrze opolskim. Obiekt ma już nowy dach, kończą się prace przy budowie budynków obsługi widza z głównym wejściem do amfiteatru, oraz widowni, na której będzie mogło zasiąść 3790 widzów. Całkowity koszt robót to 32,5 miliona zł, 41 proc. tej kwoty to dofinansowanie z funduszy unijnych. Zakończenie prac zaplanowano na 30 kwietnia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Festiwal w Opolu od 10 do 12 czerwca. Miasto dopłaci TVP ponad 1,7 mln zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomik
Ciekawe kto wystąpi. Mam nadzieję, że młode polskie gwiazdy a Maryla Rodowicz sobie żałosny recital w tym roku w Opolu odpuści.
8 8
odpowiedź