SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Figura, Bohosiewicz i Kot w słuchowisku Radia Kraków. Reżyserem Jerzy Stuhr

Jerzy Stuhr reżyseruje dla Radia Kraków "Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej. Próby rozpoczną się w najbliższy poniedziałek, a premiera słuchowiska odbędzie się 17 grudnia.

Figura, Bohosiewicz i Kot w słuchowisku Radia Kraków. Reżyserem Jerzy Stuhr

W radiowej wersji "Ich czworo" wystąpią znakomici aktorzy. Męża zagra Jerzy Stuhr, Żonę - Sonia Bohosiewicz, Kochanka - Tomasz Kot, Wdowę - Katarzyna Figura, Szwaczkę - Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Sługę - Ewa Worytkiewicz. W roli dorożkarza wystąpi Andrzej Franczyk - aktor grający we wszystkich filmach Jerzego Stuhra. W obsadzie pojawi się też debiutantka, wybrana przez reżysera studentka krakowskiej PWST - Marta Mazurek.

Podobnie jak wcześniej "Wesele" w reż. Andrzeja Seweryna słuchowisko "Ich czworo" będzie realizowane na żywo z udziałem publiczności zaproszonej do Studia im. Romany Bobrowskiej. Produkcja efektów dźwiękowych też ma się odbywać na żywo. Słuchowisko transmitowane będzie na antenie Radia Kraków oraz w internecie.

Premierę "Ich czworo" nieprzypadkowo zaplanowano kilka dni przed świętami. Akcja komedii obyczajowej Gabrieli Zapolskiej rozpoczyna się w Wigilię Bożego Narodzenia. Tekst napisany ponad 100 lat temu opowiada o typowym na pozór trójkącie małżeńskimi i rozpadzie rodziny.

Jerzy Stuhr, który z "Ich czworo" zetknął się wielokrotnie m.in. grając w spektaklu wyreżyserowanym przez Tomasza Zygadło dla Teatru Telewizji, podkreśla, że realizacja słuchowiska radiowego, zwłaszcza na żywo z udziałem publiczności, jest dla niego wyzwaniem.

"+Ich czworo+ to już trzecia produkcja radiowa, którą przygotowaliśmy z okazji jubileuszu 85-lecia Radia Kraków" - powiedział prezes Radia Kraków Marcin Pulit. "Andrzej Seweryn, Jan Klata i Jerzy Stuhr to trzy wybitne osobowości teatralne, trzy spojrzenia na teatr i teatr radiowy. To także reżyserzy, których nazwiska gwarantują wydarzenia artystyczne na najwyższym poziomie. Jestem przekonany, że dzięki tym realizacjom udało nam się pokazać, że słuchowisko radiowe nie jest archaizmem a formą nadal żywą i bardzo atrakcyjną dla słuchacza" - podkreślił.

Dodał, że na 16. Targach Książki wydawnictwo płytowe z rejestracją "Wesela" cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Premiera "Wesela" w reż. Andrzeja Seweryna odbyła się w lutym, a słuchowiska "Dumanowski. Dokumenty z odnalezionej biografii" w reż. Jana Klaty w listopadzie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Figura, Bohosiewicz i Kot w słuchowisku Radia Kraków. Reżyserem Jerzy Stuhr

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zetka-bis
Mam nadzieje,ze w przeciwieństwie do "dzieła" Klaty da się tego słuchać. Klata to porażka.eksperyment dla wytrwałych czyli rodziny i znajomych reżysera. nie wiedziałem,że publiczne stać na utratę resztek słuchaczy. parę godzin takiej bździny...nie wiem co za mędrzec uznał,ze ktokolwiek to wytrzyma.
8 8
odpowiedź
User
knot
Słuchowisko radiowe jest archaizmem i formą bardzo nie-atrakcyjną dla słuchacza.
8 8
odpowiedź
User
lajkonik
Gówno prawda.Dobrze zrobione słuchowiska są jak film bez obrazu.I powinny być. Ale te eksperymenty w RK są na odstraszenie najbardziej wytrwałych.Skoro moja kumpela teatrolog twierdzi,że się nie da tego słuchać,to znaczy,że ważniejszy był eksperyment,nazwiska i PR, a nie słuchacz i ta ich misja...Słuchowiska w TOK-u mi się podobały. W Trójce też.
8 8
odpowiedź