SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Figurski, Janke, Ziomecki, Ulewicz w Polsat News+. Serwisy co godzinę

Autorskie programy Michała Figurskiego , Igora Janke, Mariusza Ziomeckiego czy Michała Ulewicza znajdą się w ramówce Polsat News+. Stacja co godzinę nadawać będzie serwisy informacyjne, pojawią się też w niej pozycje znane z Polsat News.

fot. www.facebook.com/tobyltydziennaswiecieArticle

Startujący w poniedziałek 9 czerwca br. Polsat News+  codziennie od godz. 6.00 transmitować będzie pasmo poranne „Nowy dzień” z anteny Polsat News. Własny program kanału w dni powszednie ruszać będzie o godz. 10.00.

- Każda godzina programu między 10.00 a 18.00 będzie składała się z części informacyjnej i publicystycznej. Najpierw pojawi się serwis i pogoda, a potem będą rozmowy na różne tematy. Czasami będzie to głębsze omówienie bieżących wydarzeń, a czasami wyjście poza nie - mówi Beata Grabarczyk w wywiadzie z Wirtualnemedia.pl. Wiadomości, w których znajdą się na pewno doniesienia z giełdy oraz z zagranicy, prezentować będą Robert Bernatowicz, Ernest Bodziuch i Mikołaj Jankowski.

W paśmie dziennym pojawi się też program „Zoom na giełdę”, zaś między 15.50 a 16.30 widzowie zobaczą „Wydarzenia” Polsatu i „Gościa Wydarzeń”. W ciągu dnia Polsat News+ będzie też transmitować całe konferencje prasowe polityków i ważne debaty sejmowe.

Od poniedziałku do piątku o 18.00 na antenie widzowie zobaczyć będą mogli „Rozmowę polityczną”, program Dominiki Długosz, Beaty Lubeckiej i Mikołaja Jankowskiego, który będzie pierwszym podsumowaniem wydarzeń dnia. Do dyskusji w studiu zostaną zaproszeni publicyści, eksperci i politycy, którzy rozmawiać będą m.in. o tym nad jakimi ustawami pracuje Sejm.

O godz. 18.30 zaplanowano emisję „Biznes informacji”, następnie kanał transmitować będzie „Wydarzenia” i „Gościa Wydarzeń”. Pokaże też dodatkową część tego drugiego programu nazwaną „Gość Wydarzeń Dogrywka”, w której prowadzący będą zadawać pytania nadesłane przez widzów.

Autorskie pasmo publicystyczne ruszać będzie o godz. 20.00. Na początek widzowie obejrzą program „Prawy do lewego, lewy do prawego”, w którym prowadzący go na zmianę Igor Janke i Mariusz Ziomecki, porozmawiają z gośćmi o przeciwnych im poglądach na istotne społecznie i cywilizacyjnie tematy, analizując je z różnych stron. Wśród ich rozmówców będą ekonomiści, socjologowie, działacze społeczni czy publicyści.

Godzinę później nadawany będzie "To był dzień na świecie" - emitowany w przeszłości w Polsat News program o tematyce międzynarodowej. Magazyn poprowadzą Grzegorz Dobiecki, Jan Mikruta i Grzegorz Kozak. Znajdą się w nim informacje dotyczące wydarzeń na świecie i komentarze do nich.

Natomiast o 22.00 pojawi się „WidziMiSię”, autorski przegląd wydarzeń Michała Figurskiego. Prowadzący do studia zaprosi gości i w lekkiej formie wraz z nimi komentować będzie bieżące tematy polityczne, społeczne i sportowe. Od 23.00 stacja zacznie emitować pasmo powtórkowe.

W weekendy na antenie Polsat News+ nie będzie własnych serwisów, ale pojawią się dwa wydania „Informacji” z Polsat News (o 11.00 i 14.00), a także „Wydarzenia”. Kanał pokazywać będzie też m.in. emitowane w Polsat News magazyny „Premierzy” i „SPiNacz tygodnia”, program „Nie daj się fiskusowi”, dotąd nadawany przez Polsat Biznes, a także różne produkcje dokumentalne.

W weekendowej ramówce znajdą się trzy autorskie programy Polsat News+. Pierwszym z nich będzie „+ Kultura”, magazyn prowadzony przez Macieja Ulewicza z Radia PiN oraz Annę Sańczuk, wcześniej związaną z Radiem ZET i Ale kino!. Znajdą się w nim wiadomości kulturalne oraz dyskusje o zjawiskach społecznych na styku kultury i kulturowości. Autorskim przewodnikiem po kulturze wysokiej będzie z kolei magazyn Małgorzaty Ziętkiewicz „Wysokie C”. Będzie w nim mowa o malarstwie, rzeźbie, performance, teatrze czy operze.

Trzecia autorska pozycja stacji nadawana w weekendy to program „Naczelni” prowadzony przez Mirosława Majerana. Gościć w nim będą redaktorzy naczelni czołowych gazet, portali informacyjnych i rozgłośni radiowych, którzy skomentują najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia.

Polsat News+ zajmie miejsce Polsat Biznes. Dostępny będzie na platformach cyfrowych Cyfrowy Polsat i nc+ oraz w wielu sieciach kablowych, m.in. w UPC Polska, Vectrze, Multimedia Polska, Toya i Netia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Figurski, Janke, Ziomecki, Ulewicz w Polsat News+. Serwisy co godzinę

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
majka
Figurski zapewne będzie miał program o Ukrainkach;-(
odpowiedź
User
wawa
o tak pelen "profesjonalizm" Figurski i Ziomecki...
odpowiedź
User
Hanka
Figur trzymaj gardę! Bedzie dobrze:)
odpowiedź