SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Finał WOŚP pierwszy raz poza TVP, będzie pokazywany w kanałach Grupy TVN

Najbliższy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie współorganizowany przez Grupę TVN, która będzie go relacjonować w swoich kanałach TVN, TVN24 i TTV oraz serwisie Player.pl. Pierwszy raz gospodarzem finału WOŚP nie będzie Telewizja Polska.

fot. akpa Article

Cały finał WOŚP będzie pokazywany na antenie TTV oraz w serwisie Player.pl. Najważniejsze momenty zostaną też pokazane w TVN, a przebieg finału będzie też relacjonować TVN24.

- Finał jest wypełniony bardzo dynamiczną i emocjonalną treścią. Mamy więc przez cały dzień informacje o przebiegu akcji, historie osób wspierających Orkiestrę i korzystających z jej pomocy, czy opisy różnych, czasem bardzo nietypowych przedsięwzięć realizowanych przez lokalne sztaby. Są też zupełnie unikatowe możliwości wsparcia akcji, jak chociażby prowadzona na wizji licytacja złotych serduszek i złotych kart telefonicznych - zapowiada Jerzy Owsiak.

Po raz pierwszy głównym partnerem telewizyjnym finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie będzie Telewizja Polska. Grupa TVN współpracowała już przy kilku finałach WOŚP, jednak gospodarzem wydarzenia była do tej pory TVP, w której siedzibie znajdowało się główne studio.

- Wysłaliśmy nasze zapytanie także do telewizji narodowej, telewizja TVN się odezwała - tak zmianę nadawcy finału wyjaśnił Owsiak w poniedziałek na konferencji prasowej.

25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 15 stycznia 2017 roku. Celem zbiórki będzie ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Studio finału będzie znajdować się w dwóch wielkich namiotach pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. - Bardzo się cieszymy, że jak co roku Jurek nas zapytał, czy wspieramy Orkiestrę czy będziemy się zastanawiać, więc szybko odpowiedzieliśmy, że wspieramy. Nigdy nie było dla nas istotne, kto jeszcze obok nas jest przy Orkiestrze. W tym roku też zapraszamy wszystkich - zapowiedział Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN. - Będziemy życzliwie współpracować ze wszystkimi mediami działającymi w Polsce: narodowymi, państwowymi, prywatnymi, zagranicznymi i wszelkimi innymi - dodał Adam Pieczyński, członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych.

Tegoroczny finał WOŚP w TVP2 oglądało średnio 855 tys. widzów. W marcu Jerzy Owsiak w liście do ówczesnego dyrektora TVP2 zarzucił Telewizji Polskiej, że niewystarczająco promowano wydarzenie i informowano o jego wynikach.

Jerzy Owsiak w ostatnich miesiącach kilka razy krytykował zmiany, które w br. zaszły w Telewizji Polskiej. W ostatnich wpisach facebookowych pokazujących przekazywanie przez Fundację WOŚP sprzętu placówkom medycznym podkreśla, że TVP o tym nie poinformuje. - Telewizja Narodowa tego nie pokaże, chociaż ma w tym przeogromny udział. Szkoda, ich strata - stwierdził w jednym z nich.

W czerwcu br. Oswiak zrezygnował ze swojej audycji w radiowej Trójce, tłumacząc, że to protest przeciw zwolnieniu ze stacji niektórych dziennikarzy i zaangażowaniu Grzegorza Górnego do programu sąsiadującego w ramówce. Od lipca szef WOŚP prowadzi autorski program w Antyradiu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Finał WOŚP pierwszy raz poza TVP, będzie pokazywany w kanałach Grupy TVN

39 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
j
Jeszcze miał czelność pretensje mieć, że TVP go niewystarczająco promowała. Człowieku całe życie na tym płyniesz bo inaczej z tym twoim wykształceniem byś witraże składał.
59 82
odpowiedź
User
tyle
MAM NADZIEJE EWO, MONO I JAKIS TAM NA F, ZE KIEDYS WY ALBO KTOS Z WASZEJ RODZINY BEDZIECIE POTRZEBOWALI POMOCY…I JEJ NIE DOSTANIECIE..WIEM ZE TAK BEDZIE. TO STRASZNE CO TACY JAK WY ZROBILISCIE Z MOIM MYSLENIEM. GARDZE WAMI..
74 46
odpowiedź
User
ann
Brawo Jureczku .nie pasowałeś do obciachowej TVP !!!!!!
77 42
odpowiedź
User
Tada
Osoby ktore nie rozumialy i nie rozumieja do dzis mozna nazwac tylko miernotami...
45 16
odpowiedź
User
j
MAM NADZIEJE EWO, MONO I JAKIS TAM NA F, ZE KIEDYS WY ALBO KTOS Z WASZEJ RODZINY BEDZIECIE POTRZEBOWALI POMOCY…I JEJ NIE DOSTANIECIE..WIEM ZE TAK BEDZIE. TO STRASZNE CO TACY JAK WY ZROBILISCIE Z MOIM MYSLENIEM. GARDZE WAMI..


A może mi powiedz dlaczego ma mi nikt nie udzielić pomocy i mam na Owsiaka liczyć skoro muszę mieć ubezpieczenie zdrowotne opłacone żeby ktokolwiek chociaż palcem raczył ruszyć? Co to Owsiak służbę zdrowia w Polsce sponsoruje? Śmieszne.
38 55
odpowiedź