SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Finansowe problemy w Polskim Radiu

Problem uposażeń pracowników zespołów artystycznych Polskiego Radia

Wczoraj w Polskim Radiu S.A. odbyło się spotkanie dotyczące problemu uposażeń pracowników zespołów artystycznych Polskiego Radia. Jak informuje nadawca "w sposób rażący odbiegają od wynagrodzeń muzyków pracujących w narodowych instytucjach kultury".

W spotkaniu prowadzonym przez Andrzeja Siezieniewskigo Prezesa Zarządu Polskiego Radia S.A. uczestniczyli reprezentanci wszystkich stron, od których zależy rozwiązanie problemu: przedstawiciele Ministra Kultury, Skarbu Państwa, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, przewodniczący Senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu, dyrektorzy jednostek artystycznych PR S.A. - Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus, Polskiej Orkiestry Radiowej i Chóru Polskiego Radia oraz rada NOSPR.
- Zarząd PR S.A. widzi potrzebę znalezienia rozwiązań ustawowych, które umożliwiłyby podwyższenie uposażeń pracowników orkiestr i chóru PR S.A. w dłuższej perspektywie czasowej, a nie ograniczały się wyłącznie do doraźnego ich dofinansowywania.

Konieczne jest również wypracowanie takiego systemu zamówień koncertowo-nagraniowych ze strony wszystkich mediów publicznych, które pozwoliłyby na regularne rozplanowanie dochodów jednostek artystycznych w ciągu całego roku - informuje nadawca.

Uczestnicy spotkania poparli projekt Zarządu PR S.A. dotyczący powołania specjalnego zespołu, który wypracuje stosowne rekomendacje, tak by orkiestrom i chórowi Polskiego Radia zostały zapewnione godne warunki pracy i rozwoju.

Zarząd PR S.A. wystąpi w najbliższym czasie z oficjalnym wnioskiem do Przewodniczącej KRRiT o powołanie takiego zespołu. W jego skład powinni wejść reprezentanci Ministerstwa Kultury, Ministerstwa Skarbu Państwa, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, jednostek artystycznych PR, Rady Nadzorczej oraz Zarządu PR S.A.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Finansowe problemy w Polskim Radiu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl