SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Finowie będą szpiegować?

W Finlandii padła propozycja wprowadzenia nowego prawa, które legalizowałoby możliwość śledzenia dzieci przez rodziców przy użyciu telefonów komórkowych

W Finlandii padła propozycja wprowadzenia nowego prawa, które legalizowałoby możliwość śledzenia dzieci przez rodziców przy użyciu telefonów komórkowych. Jest to o tyle kontrowersyjna idea, że lokalizowanie dzieci byłoby możliwe nawet bez ich zgody na ten proceder.

Jak zakłada projekt, dzieci w wieku powyżej piętnastu mogłyby jedynie podlegać śledzeniu po wyrażeniu na nie zgody, ale do „inwigilacji” wszystkich młodszych Finów wystarczyłaby jedynie zgoda ich rodziców lub opiekunów. Oczywiście w sytuacji zagrożenia, wszystkie osoby będą podlegać śledzeniu i to niezależnie od wieku.

Propozycja ta jest częścią nowego prawa dotyczącego prywatności w komunikacji elektronicznej, nad którym rozpoczynają prace parlamenty krajów Unii Europejskiej. W Finlandii dyskusja nad nowym prawem rozpocznie się na początku listopada.

"Podobne rozwiązania prawne już niedługo będą mogły zostać wprowadzone także w pozostałych krajach Unii Europejskiej” – powiedział Juhapekka Ristola, pracownik fińskiego ministerstwa transportu i komunikacji. Pozostałe kraje mogą iść za przykładem Finlandii, ponieważ propozycja nowego prawa opiera się na dyrektywach UE dotyczących prywatności w komunikacji elektronicznej.

2002-10-22
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji:

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl