SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Firefox 22 z wbudowanym asm.js i wsparciem dla WebRTC

Mozilla wydała najnowszą wersję przeglądarki Firefox na platformy Windows, Mac, Linux oraz Android.

Firefox 22 pozwala deweloperom tworzyć zaawansowane aplikacje sieciowe oraz umożliwia prowadzenie rozmów wideo i współdzielenie plików bezpośrednio w przeglądarce, bez potrzeby korzystania z wtyczek czy zewnętrznego oprogramowania.

Stworzony przez Mozillę dialekt JavaScript (asm.js) umożliwia deweloperom tworzenie bezpośrednio w sieci zaawansowanych aplikacji, takich jak gry 3D czy narzędzia do obróbki zdjęć. Korzystając z kompilatora Emscripten, który produkuje asm.js, możliwe jest uruchomienie w sieci wysokiej jakości natywnych aplikacji, np. gier. Teraz deweloperzy dysponują rozwiązaniem, które za pomocą technologii takich jak JavaScript, Emscripten i WebGL, pozwala na przeniesienie do sieci wysokiej jakości gier i aplikacji.

Ponadto Firefox umożliwia aplikacjom sieciowym tworzenie połączeń wideo, połączeń głosowych i współdzielenie plików, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania czy korzystania z zewnętrznych wtyczek. Dzięki WebRTC (Web Real-Time Communications) można zintegrować te funkcje do aplikacji sieciowych za pomocą kilku linii kodu. Deweloperzy mogą w ten sposób tworzyć bogatsze i bardziej interaktywne strony, które będą działały w różnych przeglądarkach.

Za pomocą tej technologii możliwe jest nawiązywanie i odbieranie połączeń wideo z mobilnej lub desktopowej przeglądarki oraz współdzielenie wideo na żywo, a także udostępnianie zdjęć i innych plików przyjaciołom i rodzinie.

Przeglądarkę internetową Firefox 22 na platformy Windows, Mac i Linux można pobrać z tej strony. Aplikacja na platformę Android jest dostępna w Google Play - tutaj.

Dołącz do dyskusji: Firefox 22 z wbudowanym asm.js i wsparciem dla WebRTC

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl