SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Firmy Karkosika wchodzą w deweloperkę

Grupa Boryszew rozpoczyna prace przygotowawcze do realizacji projektów deweloperskich realizowanych przez spółki Impexmetal i Hutmen na posiadanych gruntach w Warszawie i Wrocławiu.

Poinformował w środę Adam Chełchowski, prezes zarządu Boryszewa i Impexmetalu. Ogłosiła już też przetarg na sprzedaż 13 ha gruntów w centrum Katowic, 3 km od Spodka.

Jedna z możliwości zagospodarowania 5,7 tys. m. kw. gruntu w Warszawie przy Łuckiej to budowa Twin Towers, dwóch wież mieszkalnych z częścią biurowo-hotelowa na niższych kondygnacjach - powiedział Chełchowski podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że wartość tej działki po budowie w pobliżu hotelu Hilton znacznie wzrosła.
 
Analizujemy alternatywne koncepcje realizacji projektu: samodzielnie lub we współpracy z firmą deweloperską - dodał.

Boryszew podał, że łączna powierzchnia wyniosłaby 50-70 tys. m. kw.

Przedstawiciele grupy podali też, że deweloperskie projekty może realizować Hutmen.

Mamy 20 ha gruntu w dobrej lokalizacji 4 km od centrum miasta, na którym obecnie prowadzona jest produkcja, którą zamierzamy przenieść - powiedział prezes spółki Piotr Górowski.

Rozważana jest alokacja produkcji w jednej ze stref ekonomicznych - dodał. Według niego, mogłoby to potrwać ok. 3 lat.

Górowski poinformował, że alternatywa na projekt deweloperski jest sprzedaż tego terenu.

Grupa Boryszew ogłosiła już inny przetarg na sprzedaż 13 ha gruntów w centrum Katowic, 3 km od "Spodka", powiedział Chełchowski

Spółka Boryszew miała 12,68 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2007 roku wobec 43,84 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie kwartalnym. Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 68,23 mln zł wobec 23,59 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 1262,68 mln zł wobec 1191,17 mln zł rok wcześniej.

Piotr Szeliga, p.o. dyrektora finansowego grupy, poinformował, że znacznie wzrosły wyniki operacyjne, głównie dzięki poprawie marż w spółkach Impexmetalu.

Sam Aluminium Konin-Impexmetal zapewnił ponad połowę EBITDA wynoszącej 95 mln zł w pierwszym kwartale - powiedział.

Wyjaśnił, że spadek wyniku netto jest związany z aktualizacją wartości niektórych aktywów, m.in. sprzedanej już firmy Kuag Elana oraz stratami Szopienic w związku z operacjami na kontraktach terminowych na giełdzie metali.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Firmy Karkosika wchodzą w deweloperkę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl