SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fortuna Entertainment Group zdecyduje o wejściu na GPW do końca 2010 r.

Operator sieci sportowych zakładów wzajemnych, Fortuna Entertainment Group do końca roku zdecyduje o wejściu na warszawską giełdę, wynika z wtorkowych wypowiedzi przewodniczącego rady nadzorczej spółki Josefa Janova.

Fortuna widzi potencjał do zwiększenia swojej sieci w Polsce do nawet 2,5 tys. punktów wobec 394 obecnie.

“Decyzja co do wejścia na giełdę zapadnie do końca bieżącego roku. Ważnym czynnikiem, który o tym zdecyduje, będzie ewentualne pozytywne rozstrzygnięcia w kwestii legalizacji przez polski rząd zakładów online. Liczymy na pozytywne rozstrzygnięcie w tej kwestii i dostosowujemy swoją strategię na kluczowym dla nas polskim rynku do stanowiska rządowego. Ewentualną opcją wobec giełdy jest wprowadzenie do spółki partnera finansowego” – powiedział Janov dziennikarzom.

Według wcześniejszych nieoficjalnych informacji z początku 2010 roku Fortuna miała współpracować z Unicredit w kwestii IPO, a wartość oferty miała sięgać 400 mln zł.

W ocenie Janova, nielegalne według prawa polskiego zakłady online to 3 mld zł w 2009 r. W 2010 roku wartość tego rynku może wzrosnąc do 3,5 mld zł. Z kolei wartość stacjonarnych zakładów to 900 mln zł i, w ocenie Fortuny, rynek ten spadnie o ok. 10%.

“Podatki w Polsce nałożone na legalne zakłady są wysokie i to wpływa negatywnie na jego rozwój. Oceniamy, że jesteśmy jedynym podmiotem na tym rynku w Polsce, który notuje zyski. Legalizacja zakładów online mogłaby odwrócić tę tendencję, a uważam, że w efekcie my byśmy przejęli nawet 90% obecnie nielegalnego rynku online i płacili podatki do budżetu” – dodał dyrektor zarządzający Fortuny Ales Dobes.

Zaznaczył on, że widzi potencjał do zwiększenia sieci w Polsce do nawet 2,5 tys. punktów z 394 obecnie.

"W samych Czechach mamy 600 punktów, a polski rynek jest 5 razy większy. Do końca 2010 chcemy mieć 420 placówek w Polsce. Zaczynamy rozmowy z sieciami pubów sportowych, aby zainstalować nasze punkty i możliwe, że jeszcze w tym roku podpisana zostanie umowa z operatorem takiej sieci w Polsce na ok. 100 lokali. Ponadto planujemy franszyzę w Polsce oraz wejście do Austrii, Rumunii, Bułgarii" – dodał Dobes.

W Polsce w I półroczu suma przyjętych zakładów wyniosła 29,68 mln euro wobec 30,9 mln euro rok wcześniej. Wartość wygranych brutto wyniosła 9,85 mn euro wobec 8,4 mln euro w I poł. 2009. Spółka ma 29% rynku zakładów wzajemnych w Polsce.

Łącznie grupa zanotowała sumę przyjętych zakładów w wysokości 191,55 mln euro (171 mln euro rok wcześniej). Wartość wygranych brutto wyniosła 45,37 mln euro (41,12 mln euro rok wcześniej). Zysk operacyjny wyniósł 10,32 mln euro (9,49 mln euro rok wcześniej), a EBITDA wyniosła 11,61 mln euro wobec 10,48 mln euro w I poł. 2009.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fortuna Entertainment Group zdecyduje o wejściu na GPW do końca 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl