SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fundusze akcyjne dadzą w 2006 r. 15-20% zysku, obligacyjne 5%

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BZ WBK AIB spodziewa się, że zyski z funduszy akcyjnych w 2006 roku mogą przekroczyć 15-20%.

Natomiast fundusze inwestujące na rynku obligacji – ok. 4,5-5,0% zysku, podała spółka w środowym komunikacie, dystrybuowanym przez spółkę Analizy Online.

„W 2006 roku nadal będziemy stawiać na akcje – przewidujemy, że krajowy rynek wzrośnie o ok. 15-20% (w efekcie wzrostu popytu wewnętrznego). Utrzymuje się przewaga prognozowanych rentowności kapitałów własnych spółek nad rentownością obligacji" - czytamy w komunikacie.

Najlepsze fundusze akcyjne mogą zarobić powyżej wzrostu rynku. Najlepsze fundusze zrównoważone powinny przynieść zyski na poziomie ok. 15%, natomiast najlepsze fundusze stabilnego wzrostu ok. 10%, podano także w komunikacie.

„Uważamy, że w tym roku warto inwestować w wybrane spółki z następujących sektorów: bankowego, surowcowego, budowlano-inżynieryjnego” – czytamy dalej.

W 2006 roku polskie obligacje powinny przynieść ok. 5-6% zysku, a najlepsze fundusze obligacji ok. 4,5-5%, zaś fundusze obligacji europejskich – ok. 2% (dot. stopy zwrotu wyrażonej w euro).

„Spodziewamy się 4-4,5% stóp zwrotu na krajowym rynku pieniężnym. W takich warunkach najlepsze fundusze rynku pieniężnego przyniosą zysk rzędu 3,5-4%” – głosi komunikat.

Według spółki, „obecne perspektywy wzrostu gospodarczego w Polsce są istotnie lepsze niż kiedykolwiek w przeszłości”.

„Spodziewamy się, że wzrost PKB w bieżącym roku będzie wyższy niż w roku 2005, i wyniesie ok. 4,5%. Motorami wzrostu PKB będą: wzrost konsumpcji wynikający ze stopniowego wzrostu zatrudnienia i wzrostu płac realnych, środki pomocowe z Unii Europejskiej i ożywienie w inwestycjach” – podano w komunikacie.

TFI BZ WBK AIB spodziewa się stabilizacji inflacji m.in. dzięki silnemu złotemu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fundusze akcyjne dadzą w 2006 r. 15-20% zysku, obligacyjne 5%

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl