SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gadu-Gadu chce z giełdy 100 mln zł

Właściciele Gadu-Gadu zdecydowali o wprowadzeniu firmy na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Zarząd Domu Maklerskiego IDMSA poinformował wczoraj o zawarciu ze spółką Gadu–Gadu Sp. z o.o z Warszawy umowy o przeprowadzenie pierwszej publicznej oferty akcji spółki, która będzie sfinalizowana na przełomie tego i 2007 roku. 

„Spółka planuje emisję wartości 50-100 mln zł. To firma o olbrzymim potencjale, znająca doskonale branżę. Myślę, że będzie to prawdziwy hit sezonu”- powiedział agencji ISB Grzegorz Leszczyński, prezes zarządu Domu Maklerskiego IDM SA., pełniącego rolę oferującego.

Obecnie spółka wraz z domem maklerskim prowadzi prace nad szczegółami oferty. Środki pozyskane z giełdy przeznaczy na rozwój.

„Ogromna popularność Gadu-Gadu sprawiła, że jego nazwa stała się już synonimem komunikatora internetowego” – mówi Krzysztof Szalwa z zarządu Gadu-Gadu. „Chcemy nadal wzmacniać naszą pozycję i rozwijać nowe usługi związane z komunikacją. Pomogą nam w tym środki pozyskane z giełdy” – dodaje Krzysztof Szalwa.

Szczegółów Szalwa nie zdradza.

Głównym źródłem przychodów spółki jest emisja reklam. Firma rozwija również ofertę usług telekomunikacyjnych VoIP świadczonych pod marką Gadu-Gadu NAGŁOS.

Właścicielami firmy są fundusz Warsaw Equity Holding (80%) oraz  twórca komunikatora - Łukasz Foltyn (20%). Gadu-Gadu zatrudnia 40 osób.

Gadu-Gadu jest najpopularniejszym polskim komunikatorem internetowym, istniejącym od 2000 roku. Firma jest zdecydowanym liderem na rynku posiadając blisko 6 milionów użytkowników. Komunikator zapewnia internautom możliwość łatwej i szybkiej komunikacji tekstowej, głosowej i video - w najwygodniejszej dla nich formie. Poza wymianą wiadomości tekstowych, pozwala na wysyłanie SMS-ów, plików, usługi telekomunikacyjne VoIP - telefonia internetowa Gadu-Gadu NAGŁOS oraz komunikację za pośrednictwem wersji Gadu-Gadu instalowanych w telefonach komórkowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gadu-Gadu chce z giełdy 100 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl