SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gdańsk podbija Londyn

Pierwszy gdański 'roadshow', zorganizowany przy pomocy Gdańskiej Akademii Bankowości oraz poseł Marii Pasło-Wiśniewskiej (PO) z Poznania, odbył się 17 maja w Londynie.

„Roadshow" to cykl prezentacji Gdańska i innych polskich metropolii, mający wzbudzić u potencjalnych inwestorów zainteresowanie naszym miastem i regionem. Podczas prezentacji przedstawiono atuty trójmiejskiej metropolii, jej przewaga nad innymi miejscami, a także korzyści (warunki inwestowania, korzyści podatkowe), jakie firmy mogą uzyskać przenosząc się nad Zatokę Gdańską. Była to pierwsza prezentacja Gdańska w Londynie, za nią pójdą następne, w innych miastach Europy.

- Do Londynu wyemigrowało za pracą najwięcej młodych ludzi z całej Polski. Chcemy ich ściągnąć z powrotem do kraju, ale do Gdańska  - mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. - Poza tym Londyn jest drogim miastem i wiele firm rozważa przeniesienie swoich siedzib do tańszych miejsc. Zamierzamy im udowodnić, że nie Indie, Pakistan czy Meksyk, tylko Gdańsk jest miejscem, którego szukają.

Podczas londyńskiej imprezy, marszałek Jan Kozłowski i prezydent Paweł Adamowicz zachęcali przedstawicieli około 30 firm do inwestowania na terenie Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego. Wśród zainteresowanych firm byli m. in. przedstawiciele firm informatycznych, budowlanych i zajmujących się księgowością. – Najbardziej oryginalna była oferta firmy z Teksasu (z przedstawicielstwem w Pradze), która zaproponowała wybudowanie w Gdańsku napowietrznej kolejki z centrum miasta na lotnisko – dodaje Adamowicz.

Potencjalni inwestorzy wysoko ocenili gdańską prezentację. Być może już niedługo pierwsi z nich pojawią się w naszym mieście już na indywidualnych, konkretnych negocjacjach.
Wieczorem, 17 maja w Polskim Ośrodku Kultury prezydent Adamowicz spotkał się z przedstawicielami młodej polonii londyńskiej. Młodzi emigranci byli zainteresowani szczególnie tym, czy warto wracać do Polski, co może im zaproponować Gdańsk.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gdańsk podbija Londyn

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl