SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Getin Bank planuje emisję nowych akcji jeszcze w I poł. 2006 r.

Zarząd Getin Holding planuje na najbliższym walnym zgromadzeniu spółki, tj. jeszcze w pierwszym półroczu 2006 roku, zarekomendować emisję nowych akcji z prawem do poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

Poinformowała spółka w komunikacie.

„Zarząd Getin Holding uważa, że zasadnym będzie rekomendowanie akcjonariuszom na najbliższym walnym zgromadzeniu spółki, tj. jeszcze w pierwszym półroczu 2006 roku podwyższenia kapitału emitenta poprzez emisję nowych akcji z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy” – czytamy w komunikacie.

Na najbliższym WZ zarząd wnioskować będzie również o wyrażenie przez akcjonariuszy zgody na podwyższenie kapitału spółki przez emisję akcji wydawanych w zamian za wkład niepieniężny w postaci akcji Towarzystwa Ubezpieczeń Europa.

„Mając na względzie realizowanie strategii inwestycyjnej w zakresie budowania holdingu finansowego, zarząd wnioskować będzie na najbliższym walnym zgromadzeniu, by akcjonariusze wyrazili zgodę na podwyższenie kapitału spółki, poprzez emisję akcji wydawanych w zamian za wkład niepieniężny w postaci akcji Towarzystwa Ubezpieczeń Europa SA z siedzibą we Wrocławiu” – napisano w komunikacie.

Przedmiotem aportu miałyby być akcje TU Europa, które są własnością Leszka Czarneckiego i LC Corp. BV z siedzibą w Amsterdamie.

27 lutego zarząd poinformował, że Getin Bank, podmiot zależny spółki Getin Holding, wyemitował 27 stycznia br. obligacje na łączną kwotę 131 mln zł.

Wcześniej, w grudniu 2005 roku, prezes Getin Banku Leszek Czarnecki ogłosił zamiar uruchomienia pierwszej transzy euroobligacji na przełomie stycznia i lutego 2006 roku. Wartość emisji miała wynieść 100-150 mln euro.

Przychody z emisji miały posłużyć na sfinansowanie wyłącznie akcji kredytowej. Program emisji przewidywał, że euroobligacje miały być papierami 3-i 5-letnimi, notowanymi na luksemburskiej giełdzie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Getin Bank planuje emisję nowych akcji jeszcze w I poł. 2006 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl