SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Getin Holding kupił 70% akcji Open Finance za 6,5 mln zł

Getin Holding SA kupił od LC Corp BV 350.000 akcji zwykłych imiennych ogólnopolskiej firmy doradztwa finansowego Open Finance SA, stanowiących 70% kapitału zakładowego za 6,5 mln zł.

Podał Getin Holding w środowym komunikacie.

Wcześniej w środę agencja ISB dowiedziała się nieoficjalnie, że w najbliższych dniach transakcja kupna Open Finance zostanie sfinalizowana.

„Cena sprzedaży akcji wynosi 6.500.000,00 zł i płatna jest w terminie do dnia 03.07.2006r [...] Nabycie akcji dokonane zostało ze środków własnych Emitenta i stanowi długoterminową lokatę kapitałową” – poinformowała spółka.

Jednocześnie Getin Holding poinformował, iż zgodnie z zawartą umową, w okresie 9 miesięcy od dnia nabycia akcji, przysługuje mu prawo wystąpienia do LC Corp z wnioskiem o odkupienie wszystkich nabytych akcji po cenie ich sprzedaży, jeżeli w tym okresie nastąpi negatywna zmiana sytuacji w zakresie działalności Open Finance.

Podmiotem dominującym w stosunku do LC Corp BV jest Pan Leszek Czarnecki, który z kolei jest głównym akcjonariuszem Getin Holding.

Spółka Open Finance została założona w lutym 2004 roku. Obecnie jest wiodącą firmą doradztwa finansowego sprzedającą produkty zarówno kredytowe, jak i inwestycyjne. Model biznesowy Open Finance opiera się na niezależnym doradztwie finansowym.

Open Finance na dzień dzisiejszy dysponuje ofertą dystrybucji produktów ponad 20 instytucji finansowych i jest dystrybutorem funduszy inwestycyjnych krajowych i zagranicznych, współpracuje z kilkunastoma funduszami inwestycyjnymi i firmami ubezpieczeniowymi.

Firma współpracuje również z 17 bankami oferującymi następujące produkty: kredyty mieszkaniowe, konsolidacyjne, refinansowe oraz pożyczki hipoteczne.

Firma realizuje swoje plany poprzez sieć 15 oddziałów w największych miastach. Zatrudnia 78 doradców finansowych. Docelowo Open Finance planuje otworzyć 30 oddziałów i zatrudnić 150 doradców.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Getin Holding kupił 70% akcji Open Finance za 6,5 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl