SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Getin porządkujące grupę, powołuje platformę do private bankingu

Getin Holding SA sprzedał w środę 100% akcji spółki Open Finance SA na rzecz Wschodniego Banku Cukrownictwa SA za 85,00 mln zł, nabywając wcześniej tego dnia 30% akcji Open Finance za 15,75 mln zł od ASK Investments SA.

Podał Getin w komunikacie. Wszystkie te firmy zawarły umowę utworzenia w oparciu o Open Finance i WBC spółki oferującej usługi private banking.

Także w środę Getin Holding sprzedał 7,49% akcji WBC na rzecz ASK Investments za 15,75 mln zł. ASK ma także opcję kupna dalszych 7,5% akcji za 15,75 mln zł, która może być wykonana nie wcześniej niż w roku 2007.

W środę Getin, ASK Investments oraz Jarosław Augustyniak, Maurycy Kuhn i Krzysztof Spyra podpisali umowę inwestycyjną.

„Przedmiotem umowy inwestycyjnej jest utworzenie w oparciu o spółkę Open Finance SA z siedzibą w Warszawie oraz Wschodni Bank Cukrownictwa SA z siedzibą w Lublinie otwartej platformy oferujące produkty różnych instytucji finansowych dla klientów o wyższych dochodach” – podano w komunikacie.

Umowa inwestycyjna zakłada współdziałanie stron w zakresie realizacji działań restrukturyzacyjnych w WBC oraz prowadzonych równolegle z nimi, prac wdrażających nowe produkty bankowe.

O planach stworzenia oferty usług dla zamożnych klientów na bazie WBC i spółki doradztwa finansowego Open Finance Getin informował już w grudniu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Getin porządkujące grupę, powołuje platformę do private bankingu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl