SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gino Rossi przyspiesza budowę nowych sklepów

Gino Rossi, producent i dystrybutor obuwia, przyspiesza rozwój sieci sprzedaży.

Spółka podtrzymuje prognozy wyników na 2006 rok, zakładające zysk netto na poziomie 6,47 mln zł, przy przychodach wysokości 112,33 mln zł, podała spółka w komunikacie prasowym.

„Zwiększenie liczby otwieranych salonów nie wpłynie na realizację prognoz Gino Rossi, pomimo dodatkowych kosztów związanych z uruchomieniem nowych sklepów” – powiedział prezes firmy Maciej Fedorowicz, cytowany w komunikacie.

Prognoza wyników na 2006 rok zakłada trzykrotny w stosunku do ubiegłego roku wzrost zysku netto – do 6,47 mln zł oraz 10,89 mln zł zysku z działalności operacyjnej (EBIT), przy przychodach wysokości 112,33 mln zł.

Spółka poinformowała, że przyjęty w prospekcie emisyjnym plan otwarć nowych salonów firmowych na lata 2006-2008 przewidujący otwarcie 44 sklepów już w tym roku zostanie zrealizowany w 54% (24 salony).

Sieć obejmująca salony firmowe Gino Rossi, Geox oraz nowej marki Vanita będzie składać się ze 107 sklepów na koniec tego roku. Obecnie spółka posiada 79 salonów firmowych w Polsce oraz 19 z granicą.

„Otwarcie w tym roku większej liczby salonów przełoży się na zwiększenie zysków w przyszłym roku. Do końca listopada chcemy także sfinalizować akwizycję Simple Creative Products, która znacząco przyspieszy nasz rozwój. Realizacja tej transakcji pozwoli na przekroczenie prognozy finansowej o wynik uzyskany z konsolidacji” – dodał prezes.

W ubiegłym miesiącu Gino Rossi podpisał umowę przejęcia 100% udziałów firmy odzieżowej Simple Creative Products za łączną kwotę 32,0 mln zł, z tego 23,5 mln zł w gotówce i 8,5 mln zł w akcjach Gino Rossi. Simple Creative Products jest dystrybutorem markowej odzieży damskiej, posiadającym własną sieć 28 salonów firmowych i 6 wydzielonych stoisk w salonach Royal Collection.

W trzecim kwartale przychody Gino Rossi wyniosły 34,84 mln zł, wobec 26 mln zł w analogicznym okresie 2005 r. Po trzech kwartałach wzrosły one do 80,38 mln zł, wobec 61,95 mln zł rok wcześniej.

Zysk netto w trzecim kwartale przekroczył 2,54 mln zł, wobec 1,10 mln zł zysku rok wcześniej. Na koniec września spółka miała 4,97 mln zł zysku wobec 1,39 mln zł zysku rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gino Rossi przyspiesza budowę nowych sklepów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl