SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google chce uporządkować nasz czas

Google oferuje od czwartku swoim użytkownikom kalendarz on-line.

Na www.google.com/calendar będzie można zapisywać daty i miejsca spotkań, otrzymywać o nich przypomnienia, a także wymieniać się tymi informacjami z innymi, a tym samym uzgadniać wspólne plany. Wydarzenia będą mogły być zapisane jako prywatne i wtedy dostępne tylko dla znajomych, lub publiczne czyli widoczne w internecie.
Poczta Gmail będzie rozpoznawać wiadomości zawierające informacje o spotkaniach i automatycznie dodawać je do kalendarza. Jednak największą „rewolucją” jest fakt, że kalendarz będzie „czytał” proste teksty (np. „kawa z Johnem o 10.00” ), tak by nie trzeba było wypełniać niewygodnych formularzy z danymi o czasie i miejscu.

Google chce, aby użytkownicy jego nowego kalendarza mogli połączyć go z Outlookiem Microsoftu, a także innymi organizatorami w telefonach komórkowych, tak by „przerzucać” zapisane dane. Usługa dostępna jest na razie jedynie po angielsku, jednak w ciągu najbliższych miesięcy będzie tłumaczona na inne języki.

Google przekształca się stopniowo z wyszukiwarki w niezwykle wszechstronny serwis internetowy. W ciągu ostatnich czterech lat doganiał swoich rywali, Yahoo oraz MSN, dodając m.in. pocztę elektroniczną, możliwość przesyłania zdjęć, komunikator, a także najświeższe wiadomości czy serwis z mapami. Nowa usługa jest darmowa, jednak można się spodziewać, że zwiększy zyski Google. Utrzymując większą ilość użytkowników na stronach swojego serwisu zamiast przekierowywać ich na inne, zarobi więcej na reklamach, będących głównym źródłem jego dochodów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google chce uporządkować nasz czas

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl