SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google musi usunąć dane zebrane przez zespół Street View

Brytyjskie Biuro Informacji Publicznej (ICO) nakazało Google w ciągu 35 dni usunąć dane nielegalnie zebrane z niezabezpieczonych sieci Wi-Fi przez zespół Street View.

Google musi usunąć dane zebrane przez zespół Street View

W 2010 roku wyszło na jaw, że aparatura używana przez Google do robienia zdjęć na potrzeby serwisu Street View pobierała również dane z otwartych sieci Wi-Fi, w pobliżu których się znajdowała. W Wielkiej Brytanii ICO nakazało amerykańskiej firmie usunąć wszystkie nielegalnie zdobyte informacje. Jak donosi BBC, w zeszłym roku okazało się, że internetowy gigant, według własnych zapewnień przypadkowo, jednak zachował na swoich dyskach część danych.

ICO nie zdecydowało się nałożyć na Google kary pieniężnej. Firma ma jednak w ciągu 35 dni usunąć wszystkie zachowane informacje oraz na bieżąco informować Biuro, jeżeli okaże się że dysków z takimi danymi jest jeszcze więcej. Jeżeli amerykański koncern się do tego nie dostosuje, sprawa trafi przed sąd.

Postępowania związane z nielegalnym przechwytywaniem danych z niezabezpieczonych sieci Wi-Fi przez aparaturę Street View toczyły się nie tylko w Wielkiej Brytanii. W Stanach Zjednoczonych firma musiała zapłacić 7 milionów dolarów odszkodowania. Obecnie Google zapewnia, że samochody robiące zdjęcia do Street View nie zbierają już żadnych dodatkowych informacji (czytaj o tym więcej).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google musi usunąć dane zebrane przez zespół Street View

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl