SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google Reader znika z powodu obaw o ochronę prywatności

Powodem, dla którego Google zdecydowało się zamknąć ceniony wśród użytkowników czytnik RSS Google Reader, ma być obawa o niedostateczne zabezpieczenia prywatności.

Google Reader znika z powodu obaw o ochronę prywatności

Google stara się uchronić przed coraz częściej dotykającymi firmę kłopotami prawnymi, dotyczącymi ochrony danych użytkowników jej usług. Niedawno koncern musiał zapłacić w Stanach Zjednoczonych 7 milionów dolarów odszkodowania za zbieranie informacji o internautach przez aparaturę Street View (czytaj więcej). W ubiegłym roku gigant z Mountain View dostał 22,5 miliona dolarów kary za ingerowanie w ustawienia prywatności użytkowników przeglądarki Safari (czytaj więcej).

W przyszłości amerykańska firma chce uniknąć podobnych problemów oraz kolejnych kar. Wydawać by się mogło, że czytnik Google Reader nie powinien stanowić dużego zagrożenia dla prywatności użytkowników, nie można jednak mieć w tej kwestii pewności. A by nie zostać zaskoczonym, Google przypisuje do zespołów odpowiedzialnych za różne produkty prawników i ekspertów w dziedzinie prywatności w sieci. W składzie ludzie pracujących nad Readerem nie było jednak nawet menedżera produktu ani inżyniera na pełnym etacie zajmującego się tylko czytnikiem.

Reader nie miał jednak wystarczająco dużej bazy użytkowników, by warto było dla niego inwestować w budowę całego zespołu. W związku z tym zdecydowano się po prostu skasować produkt.

Google Reader, w ramach tak zwanej „wiosennej czystki”, zostanie wyłączony 1 lipca (czytaj więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google Reader znika z powodu obaw o ochronę prywatności

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl