SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google zamyka kolejne usługi

Google zapowiedziało, że w najbliższych miesiącach kilka kolejnych produktów firmy zostanie zamkniętych, włączonych do innych usług lub udostępnionych na zasadach open-source.

Google zamyka kolejne usługi

"Wkraczając w 2012 rok trzymamy się naszych starych postanowień, czyli potrzeby skupienia się na tworzeniu niezwykłych produktów, z których miliony ludzi uwielbiają korzystać na co dzień. Oznacza to twarde spojrzenie na produkty, które powielają inne funkcje, nie osiągnęły wyników na jakie liczyliśmy bądź też nie mogą zostać należycie zintegrowane z ogólnym doświadczeniem korzystania z usług Google" - informuje internetowy gigant.

Kontynuowany od czasu uruchomienia portalu społecznościowego Google+ proces ma na celu "stworzenie prostego, intuicyjnego" doświadczenia korzystania z usług Google, które "zmieni życie milionów ludzi".

>>> Google zamyka kolejne projekty, w tym Google Wave i Knol

Na nowej liście usług, które porzuca Google, znalazł się m.in. Picnik - internetowy serwis pozwalający na edycję zdjęć w oknie przeglądarki, który firma przejęła w marcu 2010 roku (więcej na ten temat). 19 kwietnia zniknie on z sieci, a pracujący nad nim zespół będzie skoncentruje swoje działania na funkcjach edycji zdjęć w innych produktach Google. Użytkownicy Picnik mogą pobrać plik zip ze swoimi treściami lub skopiować je do Google+.

>>> Google zamyka Buzz i inne produkty

Ponadto Google zdecydowało się na udostępnienie identyfikującej ciała niebieskie aplikacji Google Sky Map (więcej na ten temat) jako oprogramowania open-source. Firma nawiązała także współpracę z Carnegie Mellon University, w ramach której usługa będzie rozwijana jako seria projektów studenckich.

>>> Google robi porządki. Koniec 10 produktów

Oprócz Picnik i Google Sky Map, na liście kolejnych produktów i usług, z których rezygnuje Google, znalazły się także Google Message Continuity (GMC), Needlebase, Social Graph API oraz Urchin.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google zamyka kolejne usługi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl