SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google zapowiada Androida N z dzieleniem ekranu i lepszą obsługą gier

Konferencja Google I/O 2016 stała się okazją do zaprezentowania przez Google Androida N i systemu Wear 2.0. Pierwsza platforma ma gwarantować większą wydajność, druga niezależność smartwatchy od smartfonów.

Article

Podczas konferencji Google I/O 2016 koncern Google zapowiedział dwie nowości w segmencie systemów operacyjnych. Pierwszym ma być platforma pod roboczą nazwą Android N, drugą zaś Android Wear 2.0 - system przeznaczony do smartwatchy.

Android N: Multitasking, tryb nocny i API Vulcan

Podczas prezentacji Androida N Google w większości potwierdził informacje na temat nadchodzącego systemu pod roboczą nazwą Android N. Zapowiedział przy tym, że nazwa platformy nie został jeszcze ustalona i zostanie wybrana na podstawie typów podanych przez społeczność użytkowników Androida.

Najbardziej rzucającą się w oczy nowością przydatną w codziennej pracy z Androidem N ma być opcja dzielenia ekranu. Dzięki temu, jak zapowiada Google, możliwa będzie jednoczesna obsługa dwóch aplikacji, co z jednej strony będzie wygodne w wypadku programów użytkowych, z drugiej zaś multimedialnych.

Inną zmianą oferowaną przez Androida N ma być tak zwany tryb nocny, który zmieni barwy na wyświetlaczu czyniąc je bardziej przyjaznymi w zależności od pory dnia i warunków oświetlenia wokół smartfona.

Google zapowiedział też API Vulcan – rozwiązanie, które ma w Androidzie N znacznie usprawnić obsługę grafiki, co będzie dostrzegalne przede wszystkim w płynności i wyglądzie gier przeznaczonych na urządzenia mobilne.

Android Wear 2.0: Niezależność od smartfona

Podczas konferencji pojawiła się też zapowiedź nowego systemu Android Wear 2.0 przeznaczonego do inteligentnych zegarków.

Jedną z najważniejszych nowości na nowej platformie ma być możliwość umieszczania na elektronicznym cyferblacie smartwatcha widżetów aplikacji wybranych przez użytkownika.

Oprócz tego Google zapowiedział, że zegarki pracujące pod kontrolą Android Wear 2.0 uzyskają większą niezależność od smartfonów dzięki dużej liczbie samodzielnych aplikacji przeznaczonych wyłącznie na tę platformę.

Inną innowacją w Android Wear.2.0 jest możliwość rysowania na ekranie smartwatcha i wprowadzania własnych notatek. Poza tym aplikacje przeznaczone do sportowej aktywności mają samodzielnie rozpoznawać, że użytkownik rozpoczął trening oraz zbierać i prezentować odpowiednie dane.

Dołącz do dyskusji: Google zapowiada Androida N z dzieleniem ekranu i lepszą obsługą gier

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl