SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google zwalnia 200 osób

Firma Google zamierza zlikwidować na całym świecie około 200 miejsc pracy w działach sprzedaży i marketingu.

Google zwalnia 200 osób

Lider na rynku internetowych wyszukiwarek uzasadnia konieczność redukcji zatrudnienia m.in. przeinwestowaniem w niektórych sferach swojej działalności. Zwolnienia obejmą 100 osób zatrudnionych w USA i 100 zatrudnionych w innych krajach.

"Google rozwinęło się bardzo szybko w bardzo krótkim czasie. Kiedy firmy tak szybko się rozwijają, prawie niemożliwym jest prowadzenie wszystkiego prawidłowo - i nam z pewnością się to nie udało. W niektórych obszarach stworzyliśmy zachodzące na siebie organizacje, które nie tylko powielały swoje działania, ale również komplikowały proces podejmowania decyzji. To sprawia, że nasze zespoły są mniej efektywne i wydajne niż powinny być. Dodatkowo przeinwestowaliśmy w niektórych obszarach przygotowując się do wzrostowych trendów, jakich wówczas doświadczaliśmy (...) Rozważaliśmy wiele różnych opcji, ale ostatecznie doszliśmy do wniosku, że musimy zrestrukturyzować nasze organizacje aby poprawić naszą skuteczność i wydajność" - napisał na oficjalnym blogu Google Omid Kordestani, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i rozwoju biznesowego w firmie.

Google zapowiedziało jednocześnie, że każdej ze zwalnianych osób da czas na próbę znalezienia dla siebie innego miejsca w Google, a tym którzy odejdą, zapewni odprawy oraz wsparcie w znalezieniu nowej pracy.

W sumie Google zatrudnia obecnie blisko 21 tysięcy pracowników. Firma nie ujawnia jednak ile osób pracuje w działach sprzedaży i marketingu.

Przypomnijmy, że na początku bieżącego roku Google zwolniło 100 osób zajmujących się rekrutacją do pracy w firmie ze względu na mniejszą liczbę nowo zatrudnianych pracowników.

źródło: AFP

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google zwalnia 200 osób

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl